fbpx
Сьогодні
15:23 29 Бер 2024

Комітет завершив розгляд правок до законопроєкту про мобілізацію: що відомо

Фото: Depositphotos

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки 29 березня завершив розгляд правок до нового законопроєкту про мобілізацію. Далі ще врегулювання всіх питань, комітетське голосування та безпосередньо направлення на розгляд Верховною Радою.

Про це повідомив член Комітету Вадим Івченко, передає Рубрика.

"Нарешті Комітет з питань оборони сьогодні завершив розгляд всіх правок до закону про мобілізацію. Працюємо над додатковими правками Комітету щодо мотивації призовників, а також демобілізації", — написав він.

За словами Івченка, вже наступного тижня закон може відправитися в зал для розгляду парламентом.

Депутатка Ірина Фріз, яка також входить до цього Комітету, зазначила, що всього розглянули 4269 правок. Наступного тижня будуть розглянуті комітетські правки і фактично законопроєкт до другого читання буде готовий для обговорення в сесійній залі, додала вона.

Ще один член Комітету Олександр Федієнко уточнив, які питання були розглянуті:

  • зафіксували редакцію щодо гармонізації реєстрів людей з інвалідністю (Мінсоцполітики) та реєстром Міноборони "Оберіг";
  • не підтримали пропозицію щодо переогляду людей з інвалідністю 2-3 групи, які отримали цю інвалідність до 24 лютого. Але ще окремо розглянуть, щодо саме групи;
  • залишили все, як є, для здобувачів освіти, зокрема й аспірантів;
  • проговорили можливість звільнення людям, які непридатні до військової служби з категорії "обмежено придатних". При цьому Рада вже скасувала "обмежено придатних": залишаються категорії "придатні" або "непридатні";
  • те саме стосується тих, хто має довідку "обмежено придатний" — треба проходити ВЛК;
  • надали можливість отримувати консульські послуги (за кордоном) без підтвердження наявності таких людей у військовому обліку.

Федієнко зауважив, що це не остаточні зміни: Комітет своїми правками ще може змінити деякі норми.

Окрім того, відомо, що Комітет відхилив правку, яка б передбачала демобілізацію військових після 36 місяців служби без спеціального рішення Ставки верховного головнокомандувача, а також правку, яка дала б право мобілізувати 18-річних.

Відстрочку для держслужбовців також не підтримали.

"Але під час цієї роботи ми, по-перше, були змушені пропустити деякі питання, щоби повернутись до них, коли буде узгоджена фінальна концепція законопроекту і не допустити протиріч між окремими нормами. Тому ми не можемо сказати, що Комітет уже постійно завершив свою роботу над документом", – пояснив член комітету Веніславський.

За словами Веніславського, серед питань, які залишилось допрацювати – це зокрема коректно виписати право на відстрочку від мобілізації загалом, а також – для осіб, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю. Крім того, залишили на кінець питання стимулювання до призову на військову службу і обмеження за неявку до ТЦК.

"Нагадаю, що у початковій версії йшлося про обмеження прав фізичної особи у виїзді за межі України, обмеження прав на керування транспортним засобом, а також про накладення арешту на банківські рахунки та цінності, що зберігаються в банках", – зауважив член Комітету.

Він також розповів, що спочатку Комітет схилявся до того, щоб залишити на розгляд Ради лише пункт щодо обмеження права на керування транспортним засобом. Але вже під час розгляду самих поправок у нас фактично "відпали" чи не усі перелічені обмеження.

"Тому до цього питання ми маємо повернутись додатково, щоби певні обмеження все-таки зберегти і повністю не поламати концепцію законопроекту", – каже Веніславський.

Він допускає, що, ймовірно, в Комітеті надалі будуть обговорювати збереження обмеження на право керувати транспортом за неявку до ТЦК.

"Якщо говорити про інші обмеження, які вже підтримані Комітетом у законопроекті людина, яка перебуває за кордоном, буде змушена надати військово-обліковий документ під час оформлення нового закордонного паспорта. Проте ми не стали прив'язувати до військово-облікового документа надання консульських послуг", – розповів Веніславський.

Протягом наступних кількох днів секретаріат Комітету проведе свою частину роботи над проектом.

Нардепи проінформували, що засідання Комітету відбудеться не раніше середини наступного тижня. Орієнтовно середа або ж четвер. І якщо все буде виписано, то Комітет може й проголосувати за висновок.

"Секретаріат Комітету протягом наступних кількох днів проведе свою частину роботи над проектом. Далі приблизно в середині наступного тижня ми проведемо фінальне засідання Комітету, на якому ми маємо все узгодити і проголосувати за висновок", – сказав Веніславський.

Своєю чергою Костенко допускає, що Верховна Рада може розпочати розглядати законопроект в сесійній залі другому читанні в середині квітня.

"Я думаю, що, скажімо в середині квітня його (законопроект про мобілізацію – ред.) можуть направити в зал", – каже Костенко.

Але він підкреслює, що це лише приблизний термін.

Як повідомлялось, 7 лютого Верховна Рада підтримала у першому читанні урядовий законопроєкт про мобілізацію.

Проте депутати подали понад чотири тисячі правок: вручну й електронно. Унаслідок цього законопроєкт може в підсумку зазнати чимало змін.
Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: