Екорішення: у Житомирі розпочав роботу завод з переробки сміття на біопаливо
У Житомирі в тестовому режимі, починаючи із 2024 року, запрацював сміттєпереробний завод, що перетворює сміття на біопаливо.
Про це розповів керуючий партнер ТОВ "МС Соціальний проєкт" Євгеній Барах "Суспільному", пише Рубрика.
У чому проблема?
Проблема сміттєзвалищ, а простіше – що робити з десятками чи вже сотнями мільйонів тонн шкідливого для людини сміття, – чи не найпекучіша екологічна проблема по всій Україні.
На сьогодні понад 90% з усього сміття – це полімери, які не розпадаються. Це і шкідливі відходи, це і небезпечні відходи, такі от як батарейки й лампи, це медичні відходи, які у нас належним чином теж не переробляються.
Окрім того, більшість звалищ не мають навіть елементарного ізоляційного обладнання, фільтраційних споруд, які б не дозволяли шкідливим речовинам, що утворюються внаслідок розпадання сміття, потрапляти в навколишнє середовище.
Яке рішення?
У тестовому режимі, починаючи із 2024 року, у Житомирі запрацював сміттєпереробний завод, побудований та оснащений за гроші приватного інвестора.
Завдяки сучасним технологіям очищення, сортування та переробки відходів, підприємство перетворює масові сміттєві відходи на цінне біопаливо.
Цей продукт стає ефективною альтернативою традиційним джерелам енергії, таким як вугілля та газ.
Як це працює?
Завод здатен переробляти до 15 тонн сміття на годину, але це тільки початок. Як запевнили, до 2025 року планується розширення потужностей підприємства.
Тверді побутові відходи відокремлюють від органіки та непридатного для використання сміття, створюючи основу для подальшої переробки та використання.
Відібрані відходи проходять крізь процес очищення та переробки. Сучасні технології дозволяють переробляти десять видів якісної вторинної сировини.
Серед них:
- пляшки різних видів,
- бите скло,
- поліетиленові плівки високого тиску,
- стрейч-плівки,
- алюмінієві бляшанки,
- міксований пластик,
- чистий поліпропілен.
Як наголошують, Кам'янець-Подільський, Івано-Франківський та Здолбунівський цементні заводи обирають біопаливо від житомирського виробника як частину свого стратегічного плану. Адже це дає можливість:
- зменшити вуглецевий слід,
- сприяти екологічно відповідальному виробництву.
Тонна біопалива з доставкою коштує від 4000 до 4300 гривень, що вигідно й економічно привабливо для цих підприємств.
У проєкт вклали 12 мільйонів євро інвестицій.
Нагадаємо, що на Львівщині ще два навчальних заклади на тому тижні долучилися до проєкту "Роздільний збір побутових відходів у навчальних закладах Львівської міської територіальної громади".