fbpx
Сьогодні
13:20 22 Бер 2024

Визволені з російського полону проходитимуть відновлення за західними методиками: у чому рішення

Під час війни психологічна підтримка стає як ніколи актуальною для українців. Фото ілюстративне.

Заступниця міністра оборони Наталія Калмикова повідомила, що визволені з російського полону українці проходитимуть повний цикл оздоровлення та реабілітації, розроблений за західними методиками спільно з іноземними фахівцями.

Про це пише Рубрика із посиланням на пресслужбу міністерства.

У чому проблема?

Понад 90% українських полонених зазнають від росіян катувань і негуманного поводження. А ще українці в полоні позбавлені інформації. Українських бійців, які потрапили в полон, тримають в інформаційному вакуумі.

Окрім позбавлення інформації та психологічного тиску на бійців, у Координаційному штабі відомо про позбавлення медичної допомоги, наприклад, від хронічних чи стоматологічних хвороб. Їм не видають знеболювальних, інсуліну тощо.

Відомо про недостатню кількість їжі для людей у російському полоні, перебування в холодному неопалювальному приміщенні. Полоненим бракує вітамінів, вони втрачають вагу. Усе це — види тортур й негуманного поводження.

Полонених змушують пересуватися по табору по місцях утримання в росії або на тимчасово окупованих територіях у дуже незручній позі. Або ж бранці мусять стояти по 17 годин на ногах, після цього виникають набряки кінцівок.

Усі вищезгадані випадки є порушенням Женевських конвенцій і міжнародного гуманітарного права.

Яке рішення?

Визволені з російського полону українці проходитимуть повний цикл оздоровлення та реабілітації, розроблений за західними методиками спільно з іноземними фахівцями.

Як це працює?

Так, визволені з полону захисники України будуть, зокрема, забезпечені курсами відновлення в центрах реабілітації, де отримуватимуть медичну і психологічну допомогу.

Також для них передбачена програма реінтеграційних заходів з відновлення.

"Ми розпочинаємо спільну роботу над створенням центрів з реінтеграції з урахуванням як вітчизняного, так і іноземного досвіду партнерів з реабілітації та психологічної допомоги. Українські фахівці пройшли підготовку за сприяння партнерів Альянсу. Відтак, наше завдання – створити максимально комфортні умови для звільнених оборонців України та надати їм фахову допомогу", – заявила Калмикова.

Зазначається, що після направлення до центрів реабілітації визволеним з полону захисникам забезпечать повний постізоляційний супровід і догляд різнопрофільних фахівців.

Реабілітаційна допомога відбуватиметься із забезпеченням повної конфіденційності всіх відомостей особи та її даних.

"Така підтримка також надаватиметься членам сімей колишніх полонених задля подолання складних життєвих обставин та мінімалізації негативних наслідків", – зазначила посадовиця.

За її словами, також Міноборони починає розробляти на базі стандартів НАТО та впроваджувати механізми реінтеграційних заходів для всіх Сил оборони України.

Довідка

15 березня уряд ухвалив постанову "Про затвердження Порядку проведення відновлювальних (постізоляційних, реінтеграційних) заходів, заходів з адаптації, підтримки (супроводу) осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення".

Документом передбачене, зокрема, удосконалення й упорядкування механізму першочергових заходів для забезпечення соціального захисту визволених з полону.

Серед відомств, яким доручено в обовʼязковому порядку здійснювати відповідні заходи стосовно визволених з полону захисників України, – Міністерство оборони.

Нагадаємо, 8 лютого, до України повернулися із російського полону ще 100 захисників, серед тих, хто їде додому –  прикордонники, нацгвардійці та військові Збройних сил України.

Як повідомлялось, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими зазначав, що обмін, який відбувся 3 січня, став найбільшим за кількістю повернутих захисників.

Серед звільнених 230 українців та українок були, зокрема 6 цивільних, які були незаконно позбавлені волі.

Тоді представник ГУР Андрій Юсов повідомив, що загалом з російського полону за час повномасштабної війни звільнено 2828 українців, цей процес триватиме і надалі.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: