fbpx
Сьогодні
09:54 18 Бер 2024

ISW: росія планує краще захищати Чорноморський флот від українських ударів

Фото: Сили оборони півдня України

Російське міністерство оборони дало зрозуміти, що має намір захистити російський Чорноморський флот від українських ударів, і, можливо в рамках цих зусиль, замінило командувача ЧФ.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Інститут вивчення війни (ISW).

Як вважають американські аналітики, позиція міністра оборони росії Сергія Шойгу щодо "захисту" Чорноморського флоту створює умови, щоб очільник оборонного відомства міг:

  • або приписати собі заслуги, якщо ЧФ ефективніше захищатиметься від українських ударів,
  • або звинуватити інших командирів, якщо ЧФ зазнає невдачі в цих зусиллях.

Зазначають, що українські удари в Чорному морі змусили ЧФ передислокувати більшість своїх військово-морських засобів з головної бази в Севастополі на бази менші й з меншими спроможностями в Новоросійську та інших місцях.

Центр стратегічних комунікацій Збройних сил України (StratCom) повідомив, що українські удари вивели з ладу приблизно 33 відсотки бойових кораблів ЧФ станом на початок лютого 2024 року, в тому числі 24 кораблі й один підводний човен. 

Нагадаємо, що напередодні Шойгу приїхав до окупованого Криму, де на командному пункті Чорноморського флоту заслухав доповіді командування флоту. Він також радив, як захищатися від українських атак.

Шойгу підкреслив, що ЧФ повинен проводити щоденні навчання з відбиття ударів. Окрім того, він наказав ЧФ встановити додаткове озброєння, в тому числі великокаліберні системи й кулемети для посилення російської оборони.

Шойгу також заслухав доповідь від російського віце-адмірала Сергія Пінчука, який, за повідомленнями деяких російських джерел, нещодавно замінив адмірала Віктора Соколова на посаді командувача ЧФ. Проте, ISW не може підтвердити цю заяву.

Основні висновки ISW за 17 березня:

  • Президент Франції Еммануель Макрон наголосив на необхідності того, щоб європейські країни продовжували допомагати до перемоги України над Росією задля забезпечення української та європейської безпеки.
  • В ніч з 16 на 17 березня Служба безпеки України (СБУ), Сили спеціальних операцій (ССО) та Сили безпілотних літальних апаратів здійснили успішний удар з використанням безпілотника по російському нафтопереробному заводу в Краснодарському краї.
  • Невідомі запустили безпілотник на військовій базі в Придністров'ї, проросійській самопроголошеній республіці в Молдові, 17 березня на тлі гібридної операції Кремля, спрямованої на дестабілізацію Молдови зсередини.
  • РДК захопив російську адміністративну будівлю в прикордонній Бєлгородській області на тлі транскордонних рейдів до Бєлгородської області.
  • Нещодавно російські війська здійснили підтверджені просування поблизу Авдіївки та Донецька.
  • Російська влада продовжує мілітаризувати дітей в окупованій Україні в рамках зусиль з русифікації українських дітей та створення ресурсу для майбутніх потреб Росії у поповненні збройних сил.

Нагадаємо, 5 березня підрозділ Головного управління розвідки Міноборони України атакував російський корабель "Сергій Котов" за допомогою надводних дронів.

Внаслідок атаки морськими дронами Magura V5 корабель отримав пошкодження корми, правого та лівого бортів. На борту корабля під час удару знаходився вертоліт. Ймовірно, то був Ка-27.

Це вже далеко не перша втрата російського флоту в Чорному морі. Як заявляв речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук, на тлі втрат росіяни тримають у портах Криму мінімум військових кораблів. Там базуються лише судна, які окупанти вважають не такими цінними.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: