fbpx
Сьогодні
18:26 15 Кві 2025

80 рішучих кроків до мрії: фінал програми “Мрій та Досягай”

Фото: Impact Force

"Мрій та Досягай" — ініціатива, яка стала безпечним стартовим майданчиком для жінок, що опинилися у скрутних життєвих обставинах. Програму розробили для внутрішньо переміщених жінок. Її мета — навчити учасниць створювати або масштабувати онлайн-бізнеси

Про це пише "Рубрика" з посиланням на організаторів програми.

У чому проблема?

Повномасштабна війна принесла українкам не лише втрати й біль, але й виклик — почати все з початку. Зміна професії, заснування власної справи, повернення відчуття стабільності та контролю над життям — усе це стало нагальними потребами для тих, хто опинився у складних обставинах.

Особливої підтримки потребують жінки, які через війну були змушені залишити свої домівки й втратили роботу або бізнес. Багато з них не мають достатньо ресурсів, знань чи впевненості, аби зробити перший крок до нового життя. І саме для них необхідно створювати безпечні простори, де можна здобути освіту, натхнення, підтримку — і реальну можливість почати з нуля.

Яке рішення?

Саме на перетині цих потреб і народилася ідея програми "Мрій та Досягай" — ініціативи, яка стала безпечним стартовим майданчиком для жінок, що опинилися у скрутних життєвих обставинах.

Програму було створено для внутрішньо переміщених жінок, які втратили можливість заробляти через війну. Мета — навчити учасниць створювати або масштабувати онлайн-бізнеси та надати фінансову підтримку в розмірі 1000 доларів США після завершення навчання.

Фото: Impact Force

Фото: Impact Force

 

Ініціативу реалізувала громадська організація Impact Force у партнерстві з ООН Жінки, за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту, Дія.Бізнес і за фінансування урядів Ісландії та Франції.

Як це працює?

Цього року участь у програмі виявили бажання взяти понад 2500 жінок — у три рази більше, ніж торік. У результаті було обрано 80 учасниць, кожна з яких має свою історію та величезну мотивацію.

Протягом трьох місяців інтенсивного навчання учасниці опановували основи підприємництва, фінансового планування, онлайн-продажів, маркетингу та роботи з цифровими платформами.

Перші результати опитування після завершення навчання:

  • 91% учасниць стали більш впевненими у власних силах та знаннях для старту або розвитку онлайн-бізнесу.
  • 76% уже мають бізнес або планують його зареєструвати.
  • 56% знайшли перших клієнтів або збільшили їх кількість як мінімум в 1,5 раза.
  • 40% мають перший прибуток зі свого бізнесу або підвищили його під час навчання.

Кульмінацією стала подія Демо День, на якій 10 фіналісток презентували свої бізнес-ідеї та трансформаційні історії. У межах заходу також відбулася відкрита розмова з бізнес-лідерками компаній Softserve, Jerelia, Musthave, які поділилися досвідом, інсайтами та практичними порадами.

Програма також продемонструвала різноманіття бізнесів, які започаткували або розвинули учасниці: від крафтового виробництва одягу, прикрас, декору та десертів — до студій інклюзивного дизайну, фітнесу, фотографії, адвокатських бюро, кав'ярень із соціальною місією та сервісів клінінгу.

Фото: Impact Force

Фото: Impact Force

Цитати учасниць та партнерів:

"Найцінніше — це не таблички з фінансового планування, а блиск в очах і впевненість. Коли жінка, яка вчора не знала, з чого почати, сьогодні говорить про стратегію масштабування свого бренду — це і є справжнє досягнення", — Ніна Левчук, співзасновниця Impact Force.

"Жіноче підприємництво відіграє вирішальну роль під час війни та економічного відновлення. Поки Україна відбудовується, підприємства, очолювані жінками, створюють робочі місця, забезпечують фінансову стабільність і сприяють стійкості громад та інноваціям. Підприємиці представляють нові рішення, підтримують соціальні підприємства та громадянське суспільство, а також сприяють стійкості місцевої економіки, що робить їх ключовими учасницями відновлення країни. Програма «Мрій і досягай» стала не просто навчальним досвідом, а містком до нових можливостей, амбіцій та успіхів на їхньому підприємницькому шляху. В ООН Жінки ми твердо переконані, що інвестиції в жіноче підприємництво – це інвестиції в майбутнє. Це частина нашого загального послання всім жінкам в Україні – "Звісно, зможеш!",Сабін Фрейзер Гюнеш, Представниця ООН Жінки в Україні.

На фото — Сабін Фрейзер Гюнеш, Представниця ООН Жінки в Україні

На фото — Сабін Фрейзер Гюнеш, Представниця ООН Жінки в Україні

"Я безмежно вдячна проєкту — це були неймовірні трансформаційні місяці! Стільки знань, стільки інсайтів! Спочатку все здавалося незрозумілим і трохи лякало, але тепер я точно знаю: я на своєму місці. Я прийшла з однією ідеєю, а знайшла справжнє покликання — справу, до якої лежить душа… Моє нове життя почалося тут!", — Людмила Міщенко, учасниця програми, засновниця бренду "З.ЛЮКА".

На фото — Людмила Міщенко, учасниця програми, засновниця бренду

На фото — Людмила Міщенко, учасниця програми, засновниця бренду "З.ЛЮКА".

Програму підтримали компанії-партнери: SoftServe, Unilever, Джерелія, Laba, Digital Data Consulting, MustHave, Art Bro, а також медіапартнери: Українки, Рубрика та Womo.ua.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: