Рішення для перемоги: український стартап залучив $525 000 інвестицій на створення рацій-невидимок для ЗСУ
Український defence-tech стартап Himera, що розробив захищені тактичні військові рації та які не піддаються впливу російських засобів радіоелектронної боротьби, залучив $525 000 інвестицій.
Про це повідомляє dev.ua, пише Рубрика.
У чому проблема?
Однією з найнеобхідніших потреб української армії є рація. Оборонцям, як нікому, потрібний надійний зв'язок, який не підведе у складну хвилину.
У цьому випадку мова йде не просто про виконання завдань, а саме про врятування життя. Військова рація забезпечує наших захисників критично важливим потенціалом можливостей у той момент, коли вони його потребують. Зв'язок всередині бойової групи потрібний за різних умов:
- важкопрохідна місцевість,
- міські умови,
- маскування у природних умовах.
Раніше міністр цифрової трансформації Михайло Федоров наголошував, що ворог постійно використовує засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) для протидії Силам оборони, щоб глушити зокрема й рації військових.
Яке рішення?
Аби наші військові завжди мали зв'язок та могли ефективно координувати роботу підрозділів, українські розробники створили радіостанцію Himera.
Для цього defence-tech стартап Himera, що розробив захищені тактичні військові рації та які не досяжні для російських засобів радіоелектронної боротьби, залучив $525 000 інвестицій.
Наприкінці лютого 2024 року стартап отримав нову інвестицію від запущеного в січні 2024-го львівського клубу United Angels Network та низки приватних інвесторів. Більшість із них – анонімні.
Як це працює?
HIMERA G1 HANDHELD RADIO – це компактна цифрова радіостанція для спілкування на дистанції до 2 км на рівні відділення-взводу.
Розробники кажуть, що її перевага в захищеному шифруванні 256 біт та протидії РЕБ завдяки ППРЧ (система перешкодостійких режимів у каналах керування БПЛА, яка дає змогу уникати ураження засобами РЕБ). Рація майже непомітна в ефірі завдяки:
- стрибкам по частотах,
- малій потужності радіо.
Нею вже користуються українські військові на передовій. Вартість одного такого пристрою, за словами розробників складає близько 4000 грн.
Збирають рації в Україні, причому більшість використаних елементів є вітчизняними.
Протягом 2024 року стартап планує випустити наступне покоління продукту та отримати на нього державне замовлення. Нова модель радіостанції Himera G1 Pro вже готова до введення на ринок.
Як зазначив співзасновник компанії Himera Михайло Рудомінський, ця версія буде доступна за помірну ціну, що трохи вища, ніж у попереднього покоління. Однак вона буде значно доступнішою фінансово, ніж цивільні радіостанції від Motorola або військові розробки.
"Велике завдання на цей рік – перейти з рівня радіостанцій до повноцінної системи зв'язку", підкреслив він.
Нагадуємо, що в Україні успішно протестували новий безпілотник-камікадзе з реактивним двигуном.
Окрім того, українські розвідники від волонтерів отримали безпілотний комплекс PD-2. Це зброя українського виробництва.