fbpx
Сьогодні
14:26 01 Бер 2024

У "Дії" запрацює чат-бот на основі штучного інтелекту "Надія", - Федоров

Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував, що Мінцифри готує до запуску AI-помічника у застосунку "Дія" для спілкування з клієнтами у чаті.

Про це він повідомив в Телеграмі, пише Рубрика.

"Одна з ідей, над якою працюємо, — помічник на основі штучного інтелекту, який допоможе контактному центру відповідати на звернення. Помічника зватимуть Надія. Це буде чатбот нового покоління, який у чаті спілкуватиметься людяною мовою й допоможе розв'язати нескладну проблему", – йдеться в повідомленні.

За словами Федорова, для створення AI-помічника в міністерстві використовують технологічне рішення від однієї з провідних міжнародних компаній.

Основними перевагами чатбота будуть швидкість відповіді та економія часу й ресурсів команди підтримки "Дії".

"Зараз якість відповідей AI-помічника мене влаштовує на 80%, буде краще. Плюс не зовсім влаштовує швидкість відповідей. Працюємо й над цим. Це буде революційна технологія не тільки для України, а й для урядів усього світу", – додав віцепрем'єр.

Нагадаємо, у Міністерстві цифрової трансформації розпочали модернізацію порталу "Дія"; до кінця року планують його повністю адаптувати під вимоги цифрової доступності, в тому числі для людей із вадами зору та слуху.

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, найближчим часом у "Дії" з'являться такі послуги:

  • Розмитнення авто. Це один з найбільш довгоочікуваних сервісів, який зробить процес розмитнення прозорим та швидким, без будь-яких суб'єктивних рішень з боку митниці та людського фактора. Для розрахунку ціни враховуватимуть лише сталі характеристики, на які не може вплинути митник.
  • Онлайн-шлюб. Завдяки послузі українці зможуть одружуватися навіть не виходячи з дому. Чи навіть, якщо перебувають у різних містах зі своїми коханими.
  • Сервіси для ветеранів. Нададуть можливість отримати онлайн-статус учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, члена сім'ї загиблого захисника чи захисниці України.
  • Кабінет пацієнта і медичні пуші. Сервіс дозволить зареєструватися в електронній системі охорони здоров'я (ЕСОЗ) через "Дію", а потім вибрати лікаря та підписати декларацію. Крім того, повідомлення від ЕСОЗ надходитимуть ще й у "Дію".
  • Відкритий код "Дії". Допоможе експортувати застосунок в інші країни та супроводжувати його інтеграцію. Крім того, дозволить IT-спільноті долучитися до аналізу коду й пропонувати зміни чи покращення.
  • Більше документів у застосунку. Зокрема, освітні атестати та дипломи, актові записи цивільного стану про народження, зміну імені, шлюб та розлучення. Окрім свідоцтва про народження дитини, у батьків відображатиметься і власне, а також дітей старше за 18 років.
  • "Дія.Підпис" для юридичних осіб. Найзахищеніший електронний підпис стане доступний і для бізнесу. Це допоможе пришвидшити процеси та зробити прозорими дії підприємців.
  • "Дія" для партнерів. Новий сценарій інтеграції, який дасть змогу партнерам авторизувати користувачів "Дії" з отриманням ПІБ, номера телефону і пошти.

Також повідомлялось, що президент Франції Емманюель Макрон закачав собі посвідчення особи в мобільний телефон за допомогою Державного сервісу цифрової ідентифікації, щоб перевірити, як працює французький аналог української "Дії".

Рубрика:
Технології

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: