fbpx
Сьогодні
08:30 03 Кві 2025

Не зачепили росію: нові мита Трампа торкнулись навіть малих острівних територій

English version here

Фото: AFP

Оголошені американським президентом Дональдом Трампом тарифи для торгових партнерів США по всьому світу коливаються від 10% до 49% на імпортні товари. Найвищі американські тарифи за століття викликали занепокоєння та розгубленість світових лідерів. Проте мита, оминули росію, оскільки санкції Штатів вже "перешкоджають будь-якій значущій торгівлі", хоча Америка продовжує торгувати з рф більше, ніж з такими країнами, як Маврикій чи Бруней, що потрапили до списку.

Про це повідомляють новинний вебсайт AxiosТоргова палата США, передає Рубрика.

Під час виступу у Вашингтоні біля Білого дому Дональд Трамп оголосив, що застосує щонайменше 10% мита для всіх експортерів до США, та ще більші мита для приблизно 60 країн, щоб протистояти великим торговим дисбалансам зі Штатами.

До такого переліку входять деякі з найбільших торговельних партнерів США, такі як Європейський Союз, Японія, В'єтнам, а також Китай. Останній зараз стикається з митом, яке перевищує 50%.

Крім того, Трамп оголосив надзвичайний стан у США у зв'язку з розміром торгового дефіциту, що дозволяє йому використовувати спеціальні повноваження для встановлення тарифів.

Також президент США оголосив про введення 25% мита для всіх іноземних автовиробників. Зазначимо, щодо України запроваджують окремий тариф на імпорт у розмірі 10%.

Нові взаємні тарифи набудуть чинності з 9 квітня. Між тим мінімальний базовий тариф усі країни почнуть платити з 5 квітня.

Загалом в оприлюдненому Білим домом переліку, до яких застосовуватимуться нові мита, вказані 183 країн та Європейський Союз.

Нижче наведено загальний список у фото-таблиці:

Варто зазначити, що наразі нові тарифні заходи не стосуються Канади та Мексики, які залучені в окрему суперечку щодо тарифів із США.

Крім того, США не застосовуватимуть нові мита на деяку продукцію: серед них автомобілі, окремі вироби зі сталі/алюмінію та авто/автозапчастини, напівпровідники, пиломатеріали, злитки, мідь, фармацевтичні препарати, енергія та інші певні корисні копалини, які недоступні у США.

Чому мита не зачепили росію?

Речниця Білого дому Каролін Левітт повідомила Axios, що росія не була включена до митних списків через те, що санкції США вже "перешкоджають будь-якій значущій торгівлі".

Проте США все ще торгують з росією більше, ніж з такими країнами, як Маврикій або Бруней, які потрапили до списку мит Трампа.

Навіть віддалені острівні території, як Токелау (населення 1 500) в південному Тихому океані та Шпіцберген (населення 2 500) в Арктиці – території Нової Зеландії та Норвегії відповідно – також потрапили до списку мит.

Левітт зазначила, що Куба, Білорусь і Північна Корея також не були включені, оскільки вже існуючі мита та санкції на них є занадто високими.

В списку держав, на які Трамп наклав мита, є острови Херд і Макдональд, згідно з інформацією з Вікіпедії, вони безлюдні, там мешкають великі популяції пінгвінів.

За інформацією Торгової палати США загальний обсяг торгівлі товарами між США та Росією в 2024 році становив орієнтовно 3,5 мільярда доларів. Експорт товарів США до Росії у 2024 році склав 526,1 мільйона доларів, що на 12,3% (73,5 мільйона доларів) менше, ніж у 2023 році.

Імпорт товарів з росії до США в 2024 році досяг 3,0 мільярда доларів, що на 34,2% (1,6 мільярда доларів) менше порівняно з 2023 роком. Торговий дефіцит США з Росією за товарами становив 2,5 мільярда доларів у 2024 році, що на 37,5% (1,5 мільярда доларів) менше, ніж у 2023 році.

Китай закликає США негайно скасувати тарифи

Китай закликав Сполучені Штати негайно скасувати свої останні тарифи і пообіцяв вжити контрзаходів для захисту власних інтересів після того, як американський президент Дональд Трамп оголосив про масштабні мита для всіх торгових партнерів США по всьому світу.

"Китай рішуче виступає проти цього і вживатиме контрзаходів для захисту своїх прав та інтересів", – йдеться у повідомлені Міністерства торгівлі Китаю.

У міністерстві наголосили, що США ігнорують баланс інтересів, досягнутий на багатосторонніх торгових переговорах протягом багатьох років, і той факт, що вони вже давно отримують значну вигоду від міжнародної торгівлі.

США закликають країни не вживати контрзаходів

Західні оглядачі назвали такий крок з боку американського лідера "драматичною ескалацією торгівельної війни Трампа". Як пише Bloomberg, це, ймовірно, спричинить негайну відповідь з боку інших країн.

При цьому глава Мінфіну США Скотт Бессент після виступу Трампа закликав інші країни не застосовувати контрзаходи, порадив "не мститися", та натякнув, що мита можуть бути збільшені.

"Я б радив іншим країнам не панікувати та не вживати заходів у відповідь. Ці тарифи – верхня межа, що не допускає застосування заходів у відповідь", – сказав Бессент.

Інші країни звернулися до Вашингтона з проханням про торговельні переговори. Натомість очільник Мінфіну зазначив, що адміністрація "дасть усьому заспокоїтися на деякий час".

"Гадаю, слід зачекати і подивитися, що буде відбуватися далі", – додав Бессент.

Тут варто зазначити, що президент США допустив можливість зниження тарифних ставок, якщо торгові партнери вживуть заходів, які сприятимуть американському експорту. Трамп закликав іноземних лідерів "скасувати власні тарифи, зняти бар'єри" та "не маніпулювати своїми валютами".

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп має намір накласти мита на продукцію із країн Європейського Союзу.

Також повідомлялось, що американський лідер Дональд Трамп хоче запровадити 25% мита на весь імпорт сталі й алюмінію до Америки. Таким чином глава Білого дому ставить під загрозу зв'язки з деякими найбільшими торговельними партнерами країни.

А також повідомлялось, що Сполучені Штати Америки запровадили нові санкції проти російської федерації. У списку опинились чотири фізичні та три юридичні особи, а також один суховантаж.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: