Про це повідомляє "Рубрика".
У чому проблема?
Громади, які зазнали пошкоджень через російську агресію, постали перед великою кількістю викликів. Це пошук можливостей для відновлення, розробка та подання відповідних проєктів і водночас розробка стратегічних документів для комплексного відновлення та розвитку на засадах сталості та інклюзивності.
Нерідко на місцях не вистачає спроможності для якісного виконання цих завдань.
Яке рішення?
26 січня у Києві офіційно розпочала роботу ініціатива "Інклюзивне відновлення за лідерства громад (CLIR)". Ініціатива є частиною проєкту міжнародної технічної допомоги "Супровід урядових реформ в Україні" (SURGe), який фінансує уряд Канади на запит Мінвідновлення.
Як це працює?
Інклюзивне відновлення працює для кожного жителя громади
Експерти CLIR підтримають відібрані громади у:
Учасниками проєкту стали:
Відібрані 19 громад обʼєднали у ці шість груп за принципом географічної близькості та спільності потреб.
Інклюзивне відновлення громад передбачає врахування потреб усіх мешканців. На цьому ключовому завданні наголосила Танія Санфорд Аммар, директорка проєкту SURGe в Україні.
Ініціатива має посилити спроможності громад відбудовуватися саме в інклюзивний та гендерно відповідальний спосіб. І таким чином принести користь не лише цим конкретним громадам, а всьому українському суспільству.
"Ми прагнемо, щоб під час співпраці із командою експертів CLIR, усі відібрані громади отримали необхідні знання, навички та інструменти для розробки ефективних планів відновлення, реалізації проєктів з відбудови, залучення фінансової підтримки та виконання ролі лідерів у процесі відновлення усієї країни", — заявила директорка проєкту SURGe в Україні.
На потребі лідерської ролі громад під час великої війни акцентувала й Олександра Азархіна, заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України.
"Це неможливо без розбудови на місцевому рівні глибоких компетенцій та дієвих інституцій. Системний підхід дозволить посилити спроможність та стійкість територіальних громад у довгостроковій перспективі", — додала заступниця міністра.
У практичному сенсі участь цих 19 громад в ініціативі означатиме також їхнє лідерство в заповненні профайлів усіх сервісів Міністерства, як-от DREAM та в майбутньому єдиної геоінформаційної системи регіонального розвитку.
Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Наталка Цмоць, вітаючи початок ініціативи, нагадала: свого часу українські громади допомогли розбудувати Канаду. Тепер Канада допомагає Україні.
Наталка Цмоць привітала рішучість українських громад під час війни продовжувати розвиватись і зосереджуватись на відновленні.
"Сильні громади"— ключ до успіху цієї країни", — зазначила пані Посол.
Нагадаємо, Канада виділить на військову допомогу Збройним силам України кошти в розмірі 1,3 млрд канадських доларів (понад 947 тисяч доларів США), які будуть нараховані до 2026 року.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.