fbpx
Сьогодні
Ексклюзив 14:43 29 Січ 2024

Рішення для відбудови: 19 громад отримають експертну підтримку від Канади

English version here

На фото: Організатори ініціативи та представники всіх 19-ти відібраних громад / Фото надане Мінвідновлення

Громади із семи постраждалих областей отримають експертну підтримку у сталому, інклюзивному, соціальному та економічному відновленні. Їх відібрали з більш ніж 300 громад, враховуючи стан пошкоджень, потреби, бажання розвитку і потенціал змін.

Про це повідомляє "Рубрика".

У чому проблема?

Громади, які зазнали пошкоджень через російську агресію, постали перед великою кількістю викликів. Це пошук можливостей для відновлення, розробка та подання відповідних проєктів і водночас розробка стратегічних документів для комплексного відновлення та розвитку на засадах сталості та інклюзивності. 

Нерідко на місцях не вистачає спроможності для якісного виконання цих завдань.

Яке рішення?

26 січня у Києві офіційно розпочала роботу ініціатива "Інклюзивне відновлення за лідерства громад (CLIR)". Ініціатива є частиною проєкту міжнародної технічної допомоги "Супровід урядових реформ в Україні" (SURGe), який фінансує уряд Канади на запит Мінвідновлення.

Як це працює?

Інклюзивне відновлення працює для кожного жителя громади

Експерти CLIR підтримають відібрані громади у:

  • стратегічному управлінні та плануванні, 
  • налагодженні партнерств із міжнародними організаціями, 
  • залученні зовнішніх інвестицій, 
  • розвитку соціальних послуг, 
  • впровадженні принципів сталого розвитку тощо.

Учасниками проєкту стали: 

  1. Київська область (громади Баришівки, Глевахи, Боярки, Великої Димерки)
  2. Донецька та Харківська область (Олександрівська, Близнюківська, Савинська, Балаклійська громади)
  3. Дніпропетровська область (Софіївська, Першотравенська, Апостолівська, Зеленодольська громади)
  4. Миколаївська область (Баштанка, Березнегувате)
  5. Одеська область (Шабівська, Білгород-Дністровська громади )
  6. Чернігівська область (Холминська, Коропська, Менська громади).

На фото: Танія Санфорд Аммар вітає з підписанням меморандуму про співпрацю голову однієї з відібраних громад /Фото надане Мінвідновлення

Відібрані 19 громад обʼєднали у ці шість груп за принципом географічної близькості та спільності потреб. 

Інклюзивне відновлення громад передбачає врахування потреб усіх мешканців. На цьому ключовому завданні наголосила Танія Санфорд Аммар, директорка проєкту SURGe в Україні. 

Ініціатива має посилити спроможності громад відбудовуватися саме в інклюзивний та гендерно відповідальний спосіб. І таким чином принести користь не лише цим конкретним громадам, а всьому українському суспільству.

На фото: Танія Санфорд Аммар, директорка проєкту SURGe в Україні /Фото надане Мінвідновлення

"Ми прагнемо, щоб під час співпраці із командою експертів CLIR, усі відібрані громади отримали необхідні знання, навички та інструменти для розробки ефективних планів відновлення, реалізації проєктів з відбудови, залучення фінансової підтримки та виконання ролі лідерів у процесі відновлення усієї країни", заявила директорка проєкту SURGe в Україні. 

На потребі лідерської ролі громад під час великої війни акцентувала й Олександра Азархіна, заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України. 

"Це неможливо без розбудови на місцевому рівні глибоких компетенцій та дієвих інституцій. Системний підхід дозволить посилити спроможність та стійкість територіальних громад у довгостроковій перспективі", додала заступниця міністра.

У практичному сенсі участь цих 19 громад в ініціативі означатиме також їхнє лідерство в заповненні профайлів усіх сервісів Міністерства, як-от DREAM та в майбутньому єдиної геоінформаційної системи регіонального розвитку. 

На фото: У запуску ініціативи взяли участь директорка проєкту SURGe в Україні Танія Санфорд Аммар, Посол Канади в Україні Наталка Цмоць, заступниця профільного міністра Олександра Азархіна, керівниця профільного комітету у ВР Олена Шуляк та старший радник CLIR Олександр Солонтай / Фото надане Мінвідновлення

Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Наталка Цмоць, вітаючи початок ініціативи, нагадала: свого часу українські громади допомогли розбудувати Канаду. Тепер Канада допомагає Україні. 

Наталка Цмоць привітала рішучість українських громад під час війни продовжувати розвиватись і зосереджуватись на відновленні. 

"Сильні громади"— ключ до успіху цієї країни", — зазначила пані Посол. 

Нагадаємо, Канада виділить на військову допомогу Збройним силам України кошти в розмірі 1,3 млрд канадських доларів (понад 947 тисяч доларів США), які будуть нараховані до 2026 року.

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: