fbpx
Сьогодні
фото 17:48 14 Кві 2025

Згуртувалися для допомоги: як у Сумах громадськість підтримує постраждалих від удару 13 квітня

English version here

Психологи, соціальні працівники, юристи різних громадських організацій працюють з постраждалими від учорашнього російського ракетного удару жителями Сум. Волонтери допомагають розбирати завали, закривати вікна, надають людям набори для екстреного ремонту житла. Небайдужі також відкрили банку для збору коштів постраждалим, на якій уже більше 6,5 млн грн.

Про це повідомляє "Рубрика"

У чому проблема?

13 квітня зранку, в день, коли відзначалося одне з найбільших християнських свят, місто Суми зазнало ракетного удару: дві балістичні ракети, випущені російською армією, обрушилися просто на центр міста. Ракетний удар по Сумах забрав життя 35 людей, серед яких — двоє дітей. Більше 100 осіб, як дорослих, так і дітей, отримали поранення. Пошкоджено понад 50 будівель. 

Яке рішення?

Сьогодні Україна в жалобі за загиблими у Сумах. 

Та серед горя і руйнувань, на фоні болю та втрат, виявилася сила людської єдності. Мешканці Сум, незважаючи на жахливі обставини, згуртувалися і разом долають наслідки терористичного удару рф. У місті розгорнули гуманітарний штаб для допомоги постраждалим, до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, підтримуючи тих, хто опинився у найскладнішій ситуації, активно долучилися й містяни та громадські організації Сум та України.

Як це працює?

як у Сумах громадськість підтримує постраждалих від удару

Працює мобільна бригада психологів ГО "Клуб рибалок України". Фото фейсбук-сторінка ГО

"Ми з мамою йшли з церкви. На момент тривоги почули перший вибух. На мене почало летіти скло, навколо все було в диму та пилу, я нічого не зрозуміла, схопилася за маму, бо була налякана. Мама схопила мене і ми побігли в укриття. Там до мене підійшли, почали допомагати", — такою розповіддю про перші хвилини після ворожого удару поділилася з бригадою психологічної підтримки ГО "Клуб рибалок України" семирічна Софійка.

"Діти не мають ставати жертвами війни. Вони мають жити, гратися, навчатися та мріяти без страху", — говорять в організації. Мобільні бригади ГО вже другий день працюють на місці прильоту. Вони надають першу психологічну допомогу, підтримують родини, проводять оцінку потреб та допомагають дітям впоратися зі стресом.

як у Сумах громадськість підтримує постраждалих від удару

Консультації надають фахівці БФ "Право на захист". Фото: фейсбук-сторінка фонду

У гуманітарному штабі відучора надає підтримку постраждалим і команда кризового реагування БФ "Право на захист", у складі якої фахівці з моніторингу, юристи, психологи та реєстратори на грошову допомогу. Команда продовжить свою роботу у гуманітарному штабі і завтра. 

як у Сумах громадськість підтримує постраждалих від удару

Працівники БФ "Рокада" допомагають постраждалим оформити документи. Фото: фейсбук-сторінка фонду

Також у штабі допомоги надає підтримку сум'янам БФ "Рокада":

  • соціальний працівник супроводжує людей під час оформлення документів, надає консультації щодо встановлення інвалідності та соціальної компенсації для осіб із мінно-вибуховими травмами;
  • психолог надає першу психологічну допомогу, допомагає стабілізувати емоційний стан після пережитого;
  • юристка консультує щодо підтвердження права власності на зруйноване майно, допомагає з оформленням заяв на програму "єВідновлення" та підготовкою документів для отримання компенсації.

Фонд нагадує: "Ми завжди поруч!". Звернутися до фахівців БФ "Рокада"  за психологічною, соціальною та юридичною підтримкою можна за телефоном: +38 067 30 98 937. 

як у Сумах громадськість підтримує постраждалих від удару

Руйнування в центрі міста Суми після удару РФ балістичними ракетами 13 квітня. Фото з відкритих джерел.

Другу добу поспіль працює на місці влучення російських ракет Сумський "Добробат" – добровольчий будівельний батальйон, який на деокупованих територіях допомагає постраждалим у нагальному відновленні житла та об'єктів соціальної інфраструктури. Волонтери розчищають вулиці, розбирають завали, зашивають висаджені вікна. 

"Упродовж неділі було закрито понад 270 віконних отворів, а сьогодні добробатівці продовжили справу. Вони працюють у Конгрес-центрі Сумського держуніверситету та пошкоджених корпусах цього навчального закладу, Інституті прикладної фізики, філармонії та в інших пошкоджених будівлях", — розповів про ситуацію в місті та роботу волонтерів очільник Сумського осередку Добробату Олексій Клюєв.

як у Сумах громадськість підтримує постраждалих від удару

Волонтери БФ "Жито. Сіємо добро" демонтують розбиті вікна. Фото: скріншот відео фонду

Від сьогоднішнього ранку на місці вчорашньої трагедії допомагають впоратися з наслідками бомбардувань волонтери БФ "Жито. Сіємо добро".

Люди невтомно працюють, закриваючи вікна у пошкоджених будівлях. Представниця організації каже — працювати швидше не дозволяють повітряні тривоги через ворожі шахеди, які продовжують атакувати місто. (Оперативна інформація станом на 16 годину 14 квітня: внаслідок удару БпЛА типу "Шахед" пошкоджено 19 автомобілів, з них 11 — повністю згоріли, 8 — зазнали ушкоджень).

як у Сумах громадськість підтримує постраждалих від удару

Волонтери гуманітарної місіяї "Проліска". Фото: фейсбук-сторінка організації

Протягом 13 квітня гуманітарна місія "Проліска" надала допомогу у вигляді матеріалів та наборів для екстреного ремонту житла 126 домогосподарствам, у яких проживають 242 людини. Також фахівці оргаізації надали 68 консультацій у сфері захисту. Психологічні консультації отримали 32 людини. 

Ще більше корисних рішень!

Для допомоги мешканцям, чиї будинки постраждали від ракетного обстрілу, місцева влада у Сумах відкрила штаб. Він працює в укритті школи №4 з 13:00. Контактний телефон штабу: (066)5437677.

У штабі надають консультації та приймають заяви на обстеження пошкодженого житла. Для подачі заяви необхідно мати:

  • оригінали та копії паспорта, ідентифікаційного коду та документів, що підтверджують право власності;
  • технічний паспорт на житло;
  • для фіксації пошкоджень майна необхідно звернутися за номером 102.

Допомогти сум'янам може кожен українець. Кілька українських телеграм-каналів створили банку для збору коштів постраждалим.

За два дні спільними зусиллями люди вже накопичили більше 6,5 мільйона гривень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: