fbpx
Сьогодні
13:52 25 Січ 2024

До Києва прибув глава МЗС Литви

Фото: соцмережі Х / глава МЗС Литви

Сьогодні, 25 січня, міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсбергіс прибув до столиці України.

Про це він написав у соцмережі Х, інформує Рубрика.

"Я знову у столиці найбільш натхненних європейців, яких я коли-небудь зустрічав, щоб з'ясувати, як Литва може допомогти ще більше. Слава Україні!!", – повідомив Ландсбергіс.

Литовська делегація з її очільником зійшли з потяга на київському залізничному вокзалі, де їх зустріли:

  • посол Литви в Україні Вальдемарас Сарапінас,
  • посол України у Литві Петро Бешта.

Це вже восьмий візит Ландсбергіса в Україну після повномасштабного російського вторгнення в лютому 2022 року.

Він попереджає, що цей рік війни буде особливо важливим, оскільки подальша підтримка України з боку Заходу може визначити результат конфлікту.

"Багато експертів визнають, і ми в Литві говоримо, що 2024 рік може бути і буде надзвичайно важливим для перебігу війни в Україні", – сказав Ландсбергіс литовським журналістам у поїзді до Києва.

Також він додав:

"Є сценарії, якщо припущення правильні, що Україна отримує потужнішу підтримку з боку Заходу, тоді її позиції у війні зміцнюються, але є і більш складні сценарії".

Під час візиту, який триватиме кілька днів, литовський міністр зустрінеться зі:

  • своїм українським колегою Дмитром Кулебою,
  • секретарем Ради національної безпеки і оборони Олексієм Даніловим,
  • іншими офіційними особами.

"Вона (зустріч – ред.) буде присвячена можливим сценаріям на цей рік і тому, що ми можемо зробити, щоб допомогти уникнути деяких складних сценаріїв для України", – сказав Ландсбергіс.

Він також візьме участь у підписанні меморандуму про взаєморозуміння між Представництвом ЄС в Україні (EUDEL) та Литовським центральним агентством з управління проєктами (CPA) про співпрацю у реалізації проєкту, що фінансується ЄС, з будівництва укриттів в українських школах.

Зауважимо, що раніше Ландсбергіс заявив, що Україна, яка наразі стримує агресивну росію, має залишатися у центрі уваги ЄС, оскільки вона на полі бою б'ється не лише за себе, але й за всю Європу, тому її перемога у цій війні має екзистенційне значення для всієї Європи.

Нагадаємо, у січні під час візиту президента Володимира Зеленського, Литва схвалила пакет довгострокової військової допомоги Україні на 200 млн євро. Уже в січні вона відправить боєприпаси, генератори, системи детонації, а в лютому – бронетранспортери M577.

Також президенти України та Литви Володимир Зеленський та Гітанас Науседа підписали у Вільнюсі спільну заяву.

У документі йдеться, що президенти домовилися продовжити спільну роботу щодо забезпечення своєчасної, передбачуваної та довгострокової військової та фінансової підтримки України, зокрема через фінансовий інструмент для України (Ukraine Facility) від ЄС, Європейський фонд миру та Місію ЄС із військової допомоги Україні.

Зокрема Україна та Литва домовилися про спільне виробництво дронів і засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ). Акціонерне товариство "Українська оборонна промисловість" розпочинає стратегічне партнерство із чотирма литовськими компаніями.

Варто зазначити, від початку повномасштабного вторгнення фінансова допомога Литви нашій державі склала понад 1 млрд євро.

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: