fbpx
Сьогодні
17:59 21 Січ 2024

Основні правила інформбезпеки: як зібрати на автівку чи дрона не наражаючись на небезпеку

Фото: Instagram

Ти або у війську, або для війська – доволі популярна фраза, що чудово ілюструє стан українського суспільства ось вже другий рік повномасштабного вторгнення. Дійсно, іноді є потреби, на які окрім як залучати допомогу волонтерів та всіх небайдужих, ніяк не закриєш.

Тож, як організувати збір на власні потреби та при цьому не завдати клопоту ні собі, ні волонтерам, ні своєму командиру – розповідає комунікаційниця 13 бригади НГУ "Хартія" Алла Кошляк, пише Рубрика.

Перш за все – інформація, яку ви вказуєте при зборі. Якщо ви чи ваші близькі, друзі, колеги організовуєте збір власноруч – будьте чесними, не надавайте недостовірну інформацію про себе, підрозділ чи про місце дислокації.

Про місце дислокації взагалі краще не згадувати, не допомагайте ворогу таким чином.

Вказуйте, що збір на ваші власні потреби. Не на потреби всіх Сил оборони, не для всієї Національної гвардії чи Збройних сил, не для цілої бригади, а конкретно для вас, на конкретні речі, якими будете користуватися особисто ви.

Якщо ж ви не власноруч організовуєте збір, а звертаєтеся до благодійних фондів чи волонтерських організацій, то майте на увазі, що вам допомогу не передають просто в руки і на цьому усе.

Скоріш за все, їм знадобиться підписаний з вами акт прийняття-передання. А майно має стати на облік частини.

Тож, проконсультуйтеся зі своїм безпосереднім командиром або з людиною у військовій частині, яка відповідальна за збори.

Чого не слід робити точно, не намагайтеся скористатися цим майном в обхід постановки його на баланс частини та не віддавати волонтерам необхідні документи.

Таким чином ви створите проблеми не лише собі, а і їм. Адже це до них може прийти податкова, або митниця, або і ті, і ті та запитати – чим вони займаються та куди поділося це майно. А в них не буде документів на підтвердження своєї волонтерської діяльності.

Крім того, не слід волонтерам надавати неправдиву інформацію про себе.

Зрештою, правда таки відкриється, а репутація незворотно зруйнується. Так ви нашкодите і собі, і волонтерам, які вам допомагали, і бригаді.

Нагадаємо, мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовну двомісячну офлайн-школу волонтерів в шістьох містах України. Усі учасники пройдуть курс теоретичних лекцій та практичних занять від досвідчених волонтерів, а по завершенню зможуть долучитися до однієї з волонтерських ініціатив України.

Також ми розповідали, як у Дніпрі молодь з "FrontPower" допомагає бійцям, перетворюючи одноразки на павербанки.

Окрім того, в статті "Моїм. Рідним" Рубрики ви можете почитати, як літні жінки, що створюють речі для війська і дому.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: