У Львові вирішили ревіталізувати трамвайне депо: навіщо це рішення

У Львові для створення креативного простору Lem Station вирішили ревіталізувати територію першого трамвайного депо.

Про це пише Рубрика, посилаючись на розповідь урбаніста та архітектора Юліана Чаплінського.

У чому проблема?

"Повернення до життя"— саме так із латинської тлумачиться "ревіталізація".

В архітектурі й урбаністиці це переоцінка ролі занедбаного об'єкта, будівлі чи простору, і його відновлення зі старим або новим призначенням.

Цей підхід дозволяє зберегти архітектурне чи культурне надбання міста, урізноманітнити життя мешканців, стимулювати появу нових ініціатив та локальних продуктів.

Ревіталізація необов'язково змінює первинну функцію будівлі чи простору. Найчастіше реанімовані промзони переорієнтовуються — на мистецтво й креативні індустрії, парки та кампуси. 

Яке рішення?

Саме так підійшли у Львові до створення креативного простору Lem Station, вирішивши ревіталізувати територію першого трамвайного депо.

Фото: Скріншот з відео CHAPLINSKY VLOG

"Ідея проєкту – створити інноваційно-креативний простір. Депо й знакові будівлі перетворять на простір для подій, зони для стартапів, інкубаторів, досліджень, також тут буде артпростір. Як відомо, тут уже відбуваються LvivMozArt, Lviv IT Jazz та інші заходи", – коментує представник міськради Роман Старецький.

Як це працює?

На цей час частково реконструювали:

  • ангар,
  • адмінбудівлю,
  • електровню.

Фото: Скріншот з відео CHAPLINSKY VLOG

А на даху будівлі облаштували терасу, яку планують зробити відкритою для відвідувачів.

Фото: Скріншот з відео CHAPLINSKY VLOG

Всередині приміщення зберегли та відновили автентичні елементи під час ревіталізації. Будівлю планують облаштувати для проведення заходів, а також створити паркінг поруч.

Фото: Скріншот з відео CHAPLINSKY VLOG

Простір відновлюють за проєктом львівського архітектурного бюро AVR Development.

Довідка

Трамвайне депо побудували у 1894 році на перехресті вулиць Героїв Майдану, Вітовського, Сахарова та площі Лема.

Спорудження трамвайного депо електричного трамвая у Львові розпочали у 1893 році. Місце для нього вибрали на Вульці (сучасний район вулиці Сахарова), неподалік Пелчинського ставу.

Таке розташування пояснюється тим, що поруч будувати трамвайну електростанцію із паровими машинами, які потребували значної кількості води. Проєкт будівель трамвайного депо та трамвайної електростанції виконав відомий львівський архітектор Альфред Каменобродський.

Найпершим, у 1894 році, постав ангар, який примикає до вулиці Героїв Майдану. Електростанція розташувалася праворуч від нього. На куті сучасних вулиць Сахарова та Нечуя-Левицького постала будівля управління львівського трамвая.

Нагадаємо, що у 2024 році у Києві планують створити дощові сади, що знизять навантаження на основну систему каналізації. Також комунальники озеленять трамвайні колії та зупинки громадського транспорту.

Окрім того, у Львові, на подвір'ї центру соціальних послуг "Джерело", з'явився унікальний майданчик – доступний, цікавий та пізнавальний простір для дітей з інвалідністю.

Свіжі дописи

  • Новини

Келлог провів зустрічі з Сирським, керівниками розвідок і спецслужб: завтра – переговори із Зеленським

Спецпредставник президента США з питань України та росії Кіт Келлог сьогодні прибув до України. Завтра… Читати більше

Wednesday February 19th, 2025
  • Новини

П’ятикласнику зі Львова, який віддав виграні на олімпіаді 50 000 гривень на ЗСУ, влаштували сюрприз за благородний вчинок

Львівський п’ятикласник Роман Терлич за виграні на олімпіаді «Квести і Тести» 50 000 гривень купив… Читати більше

Wednesday February 19th, 2025
  • Новини

В Україні створили ШІ-застосунок для вивчення правил дорожнього руху: може працювати без інтернету

Айтівець Олександр Павелко та дизайнерка Єлизавета Горбачова створили застосунок «ПДР.ai» зі штучним інтелектом та віртуальним помічником. Додаток… Читати більше

Wednesday February 19th, 2025
  • Новини

Зеленський і Рютте обговорили координацію зусиль із партнерами

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Про це… Читати більше

Wednesday February 19th, 2025
  • Новини

Шольц назвав заяви Трампа про Зеленського “неправильними і небезпечними”

Канцлер Німеччини Олаф Шольц відкинув заяви Трампа про те, що президент України Володимир Зеленський є… Читати більше

Wednesday February 19th, 2025
  • Новини

Данія планує збільшити видатки на оборону через “агресію росії”

19 лютого прем'єрка Данії Метте Фредеріксен заявила про збільшення оборонного бюджету країни на 2025-2026 роки на тлі… Читати більше

Wednesday February 19th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.