fbpx
Сьогодні
19:00 11 Січ 2024

Кабмін офіційно відкликав законопроєкт про мобілізацію

Фото: УНІАН

Кабінет міністрів України 11 січня відкликав проєкт закону № 10378 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

Про це повідомив постійний представник Кабміну у Верховній раді Тарас Мельничук, а також ідеться в картці законопроєкту на сайті Верховної Ради, пише Рубрика.

Народна депутатка, членкиня Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз в ефірі телемарафону пояснила:

Кабмін як ініціатор відкликав свій законопроєкт. Тому ані в Комітеті, ані в Раді не було рішення про те, щоб відправити проєкт закону на доопрацювання або повернення суб'єкту подання, або ухвалення в першому читанні, або відхилення. Сам процес відкликання передбачає, що той, хто вніс законопроєкт, за власною волею його відкликає.

Ірина Фріз також пояснила окремі процедурні особливості про те, як тепер можна доопрацювати законопроєкт. Так, за словами Фріз, щоб Кабмін міг внести доопрацьований законопроєкт, мають бути рішення Комітету і парламенту стосовно альтернативних законопроєктів.

"Для цього потрібно зібрати комітет, ухвалити відповідні рішення, винести їх у сесійну залу ВРУ. Рада має проголосувати і надати свій вердикт альтернативним законопроєктам. Після цього рішення Кабмін може вносити новий доопрацьований законопроєкт. Я сподіваюся, що це буде наступного тижня. Більшість аспектів була проговорена, була чітко проговорена позиція щодо антиконституційних норм", — сказала нардепка.

Законопроєкт про мобілізацію

25 грудня Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

У ньому прописані пропозиції, зокрема, щодо:

  • ротації;
  • вручення повісток, зокрема в електронній формі;
  • обмежень для тих, хто вчасно не прибув до військових частин;
  • зміни призовного віку з 27 до 25 років;
  • відпусток для звільнених із полону та рекрутингу;
  • базової військової служби.

У пояснювальній записці зазначається, що законопроєкт має створити умови для "належного укомплектування бойових підрозділів під час відсічі збройній агресії проти України".

4 січня Комітет Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки розпочав розгляд нового закону про мобілізацію. Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та міністр оборони Рустем Умєров були присутніми та прокоментували цей законопроєкт, заявивши, що посилення мобілізації — це "об'єктива складова війни".

Своєю чергою Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що деякі норми законопроєкту про мобілізацію можуть суперечити Конституції.

Раніше також і заступник голови Комітету з нацбезпеки Єгор Чернєв зазначив, що у документі міститься багато спірних питань, і вони стосуються, зокрема, обмежень для ухилянтів. Він також розповів, що у Раді пропонують змінити норми про розсилання повісток через електронну пошту та відстрочку для деяких категорій населення.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: