Фото: З відкритих джерел
Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, пише Рубрика.
У чому проблема?
З 24 лютого 2022 року, коли відбулося повномасштабне вторгнення росії в нашу країну, українська мова перестала бути тільки засобом спілкування.
Проте частина посадових осіб і організацій, яким роблять зауваження про неналежне виконання закону про мову, ображаються або й подають до суду.
"Війна ж! Не до мови. Насамперед треба рятувати людей", — кажуть вони.
Кремінь переконаний, що треба рятувати від загарбників і людей, і мову. Бо не дарма ж окупанти, захоплюючи наші території, спершу знищують все українське. За мову катують, за мову вбивають.
"Ми стоїмо на тому, що треба захистити право громадян на отримання інформації державною мовою. А в умовах війни — забезпечити їхнє право на своєчасне та оперативне отримання інформації тією мовою, яка є одним з елементів конституційного ладу", — зазначає він.
За словами уповноваженого, "лагідна українізація" не завершиться ніколи. І це пояснюється природою, характером і ментальністю українців.
Яке рішення?
29 грудня президентом України Володимиром Зеленським був підписаний закон про медіа, який є вагомим наступним кроком на шляху до вступу України в Євросоюз.
Важливим положенням законопроєкту було збільшення мінімальної україномовної квоти на телебаченні — до 90% для загальнонаціональних і до 80% для місцевих каналів.
Не менш важливо, що до україномовних зараховуватимуться лише справді україномовні передачі та фільми, а не двомовні, як тепер.
Як це працює?
Відповідно до положень частин 1-4 статті 40 закону, мінімальна частка української мови програм на радіо та в телевізійних медіа загальнонаціональної та регіональної категорій збільшується з 75 до 90%, а в телевізійних медіа місцевої категорії — із 60 до 80%:
"Такі нововведення — вагомий крок у захисті українськомовного інформаційного простору і прав громадян на отримання інформації державною мовою", — вважає Кремінь.
Нагадаємо, що про історію русифікації нашої мови та культури відтепер можна дізнатися у застосунку "Лінгвоцид", який створили українські розробники.
У місті Перечин Ужгородського району Закарпаття лелека приніс до свого гнізда прапор України. Про це… Читати більше
Президент Естонії Алар Каріс повідомив, що в ході зустрічі на похороні Папи Римського у Ватикані… Читати більше
Внаслідок авіаударів російської армії по Куп'янську та Куп'янську-Вузловому ввечері 26 квітня загинув 88-річний чоловік, двоє… Читати більше
У свої 17 років Софі Кім із Каліфорнії робить усе можливе, щоб підтримати Україну. Дівчина… Читати більше
У канадському місті Ванкувер кілька людей загинули та постраждали після того, як автомобіль в'їхав у… Читати більше
У селищі Мізоч, що на Рівненщині, вкрали квіти зі стели загиблих захисників України. Пізніше з’ясувалося,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.