У Мінфіні розповіли, чи є в України кошти на додаткову мобілізацію
Оскільки бюджет країни виснажений, то Міністерство фінансів України очікує від Міноборони та Генштабу ЗСУ пропозицій щодо покриття витрат на додаткову мобілізацію.
Про це пише Рубрика, посилаючись на заяву міністра фінансів України Сергій Марченко під час ютуб-проєкту Forbes "Business Breakfeast".
"Я б дав можливість Генеральному штабу разом із Міноборони знайти підходи в цьому питанні та запропонувати рішення, як вони бачать оптимізацію видатків. Тому, що я вже кілька разів вказував, що ми виснажили наш внутрішній потенціал для фінансування військових потреб, і просто штучно, умовно кажучи, збільшити суму – не вийде так", – сказав Марченко.
Міністр зауважив, що Мінфін очікує на інформацію щодо масштабів мобілізації та термінів, а також – необхідних витрат.
Очільник відомства додав, що озвучені раніше обсяги фінансування (500 млрд гривень у разі призову 500 тисяч осіб) є доволі коректними.
Водночас Марченко наголосив, що є багато факторів, які впливають на ці розрахунки, зокрема:
- строки мобілізації та демобілізації,
- забезпечення підрозділів.
Очільник міністерства вважає, що це потребуватиме пошуку додаткових внутрішніх джерел фінансування.
"Ми не виключаємо, що нам доведеться шукати додаткові внутрішні джерела фінансування. Точно можу сказати, враховуючи те, як зараз складається ситуація, на перший квартал додаткової потреби не буде", – зазначив міністр.
"Ми закінчуємося": у Львові провели опитування серед волонтерів. Що воно показало?
Яких гостинців чекають військові цієї зими, а чого краще не передавати: ми запитали у них самих
Мобілізація в Україні
Зазначимо, що напередодні народний депутат Давид Арахамія повідомив, що військове командування України внесло запит на мобілізацію 500 тис. осіб. На сьогодні уряд продовжує розроблювати правила призову військовозобов'язаних.
Окрім того, президент Володимир Зеленський днями заявив, що для контрнаступальних дій мобілізувати до 400–500 тисяч людей. Та Президентові наразі "потрібно більше аргументів для того, щоби підтримувати цей напрямок".
Водночас Валерій Залужний переконаний, що мобілізацію не потрібно посилювати, а натомість повернути її "на ті рамки, у яких вона працювала раніше". На думку Залужного, обласні військові комісари, яких звільнили, були професіоналами.
Окрім того, зі слів Головнокомандувача, у Збройних силах України повинно залишитися на законодавчому рівні поняття придатності й непридатності до військової служби, та взагалі відмовитись від поділу на ступні інвалідності.
26 грудня Кабінет Міністрів вніс до парламенту законопроєкт, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. А також законопроєкт, що посилить відповідальність за військові правопорушення.