fbpx
Сьогодні
Фото 20:59 10 Гру 2023

Наша сила - доступна Україна: в центрі Києва учасники та учасниці конференції Disability Power провели адвокаційну акцію

Активісти та активістки за права людей з інвалідністю провели мирну акцію "Наша сила – доступна Україна", яку організувала громадська організація "Fight For Right" на Михайлівській площі в Києві.

Про це інформує Рубрика.

Учасники та учасниці Третьої Національної конференції "Disability Power / Сила людей з інвалідністю для перемоги України" вийшли разом, щоб нагадати про проблеми доступності в Україні і чому це стосується кожного та кожної.

Артактивістка, голова ГО "Театр змін" Яна Салахова акцентувала на тому, що люди з інвалідністю – це активісти кожного дня:

"Кожного дня ми боремося з тими бар'єрами, які є в просторі міст, які є в головах багатьох людей, які досі бояться людей з інвалідністю, які досі не розуміють, що ми такі самі співгромадяни. І ми ті люди, які очолюють зараз рух за доступність України. Тому що доступна Україна – це найменше, чим ми можемо віддячити ветеранам з інвалідністю за захист".

Юлія Сачук, голова Fight For Right, зауважила:

"Ми, люди з інвалідністю стикаємося з багатьма бар'єрами щодня, але водночас ми робимо все можливе для перемоги України. Багато з нас донатять, волонтерять, працюють у громадському секторі, вступають до Збройних сил України. Ми робимо свій внесок і ми хочемо, щоб держава забезпечувала нам наші права".

Fight For Right вже багато років працює заради захисту гідності кожного українця та українки, які стикнулися з бар`єрами в доступності:

  • інфраструктури,
  • транспорту,
  • державних послуг у сфері медицини, освіти, працевлаштування та саморозвитку, асистивних засобів, включеності в життя своєї громади.

Активістка Іванна Михайленко зазначила:

"Ми хочемо просто доступності: архітектурної, приміром для людей на кріслах колісних, інформаційної для людей, які мають порушення зору чи/та слуху, особливо під час повітряної тривоги. Кожна людина з інвалідністю має свої потреби. Доступність дасть змогу почувати себе вільними".

Юрій Степанець, громадський діяч, член ради з молодіжних питань при Президентові України додав:

"Ми хочемо бачити доступність, адже ми відчуваємо свою інвалідність, коли стикаємося з бар'єрами. Моя сила починається там, де закінчуються бар'єри".

Окрім видимої інвалідності, існує ще й невидима інвалідність.

Співорганізаторка ініціативи ЛГБТ-людей з інвалідністю Queer&Disabled Ніна Купенда розповіла, що більшість людей з невидимою інвалідністю відчувають сором говорити про неї, але це не значить, що вони не відчувають болю, що вони не мають проблем:

"Деякі люди як я, вирішують не говорити, що в нас є якісь потреби, буцімто соромно мати інвалідність. Але насправді мати інвалідність – це не соромно".

Кожне зусилля Fight For Right – це внесок у побудову держави, яка буде здатна, зокрема, забезпечити гідне життя для осіб з різними типами інвалідності, представників усіх маломобільних груп населення, ветеранів та внутрішньо-переміщених осіб.

Нагадаємо, в Україні ЛУН Місто запускає інтерактивну Карту інклюзивності "Місто без меж", на яку будуть нанесені заклади, публічні простори, міська інфраструктура, де вже зроблені певні кроки для вільного доступу маломобільних груп населення.

Раніше повідомлялось, що із проханням забезпечити інклюзивну відбудову України представники десяти громадських організацій звернулися до центральних та місцевих органів влади, а також представників місцевого самоврядування.

Наразі п'ять автошкіл, адаптованих до потреб людей з інвалідністю відкрили в Україні.

Рубрика:
Київ Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: