fbpx
Сьогодні
22:42 09 Гру 2023

Розвиток гендерної політики в Збройних Силах — один з пріоритетів держави, – Міноборони

Фото: Міноборони

В Міністерстві оборони відбулася робоча зустріч заступниці Міністра оборони Наталії Калмикової та Урядової уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко, яка була присвячена викликам та напрямкам розвитку державної гендерної політики.

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Міністерство оборони України.

«Проаналізувавши становище у Збройних Силах, ми бачимо основні напрями, де маємо зміцнити інституційні механізми гендерної рівності. Насамперед йдеться про забезпечення належними побутовими умовами жінок в армії, про вдосконалення корпоративної етики у військах та про протидію проявам сексизму. Також важливо забезпечити кар'єрний розвиток жінок в армії, збільшити кількість жінок-командирів», – заявила Наталія Калмикова.

Крім цього, на зустрічі обговорили виконання міжнародних зобов'язань України, зокрема у співпраці з ООН.

«Реалізація державної гендерної політики в Силах безпеки й оборони – один з пріоритетів нашої діяльності. Ми маємо створювати умови для максимального забезпечення гендерної рівності у військах», – наголосила Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко.

Як раніше повідомляла Рубрика, Міністерство оборони України активно розпочало впроваджувати політику гендерної рівності в секторі безпеки й оборони. Про це заявила державна секретарка МОУ Людмила Дараган під час виступу на сьомому Українському жіночому конгресі в Києві. Вона наголосила, що для впровадження гендерної політики в секторі безпеки й оборони необхідно зробити два основні кроки.

  • По-перше, подолати гендерні стереотипи, зокрема шляхом ефективного впровадження законодавства в частині скасування переліків посад, які жінки можуть займати на військовій службі.
  • По-друге, розширити можливості для жінок, тобто збільшити кількість посад командирів, які б займали жінки.

У Міноборони зазначили, що після повномасштабного вторгнення кількість жінок, які стали на захист Батьківщини, долучившись до лав ЗСУ та інших військових формувань, значно зросла. Так, у 2014 році загальна чисельність жінок у ЗСУ становила 49 926 людей, із них військовослужбовиць — 16 557.

Загалом зараз 7,3% чисельності особового складу Збройних сил України складають жінки.

Це 62 062 людини:

  • 43 479 військовослужбовиць,
  • та 18 583 цивільні працівниці ЗСУ.

Загалом жінки складають 5,3% саме військовослужбовців ЗСУ, зокрема:

  • офіцерський склад — 7709 (6,6 %);
  • сержантсько-старшинський склад — 11 732 (6,6 %);
  • солдати — 22 704 (4,4 %);
  • курсанти — 1334 (18,1 %).

Близько 5 тисяч військовослужбовиць виконують завдання в районі проведення бойових дій.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: