fbpx
Сьогодні
Фото 12:25 02 Гру 2023

Уперше за 150 років у столиці Нової Зеландії народилися птахи ківі

Фото: CNN

У столиці Нової Зеландії, передмісті Веллінгтона, природоохоронці виявили двох пташенят ківі: їх народження в дикій природі стало першим зафіксованим випадком за понад 150 років.

Як повідомляють у CNN, загалом в передмісті Веллінгтона нараховується 65 коричневих ківі.

Як пише видання, у благодійній організації Save the Kiwi розповіли, що популяція нелітаючих птахів – ківі, яких колись налічувалося близько 12 мільйонів у Новій Зеландії, скоротилася до 68 тисяч особин.

У 1991 році Департамент охорони природи Нової Зеландії запустив План відновлення популяції ківі, який був зосереджений на боротьбі з хижаками та залученні громади.

Ківі птах

Фото: Capital Kiwi Project

За даними Департаменту охорони природи Нової Зеландії, коричневий ківі є одним із найпоширеніших видів ківі в Новій Зеландії. Однак без належного збереження птахи можуть вимерти в дикій природі протягом двох поколінь.

Ківі птах

Фото: Департамент охорони природи Нової Зеландії

Очікують, що ще 18 пташенят коричневого ківі вилупляться в рамках проєкту Capital Kiwi Project, який має на меті відновити масштабну дику популяцію ківі в столиці Нової Зеландії.

Ківі птах

Фото: Департамент охорони природи Нової Зеландії

Проєкт планує використовувати передавачі для спостереження за двома новими пташенятами ківі, а також за іншими, які вилупляться згодом.

Як наголосили у Департаменті охорони природи Нової Зеландії, популяція ківі в країні скорочується в середньому на 2% на рік, в основному через хижаків, таких як горностай, кішки, собаки та тхори.

Як повідомляє Save the Kiwi, 95% ківі, народжених у дикій природі в Новій Зеландії, гинуть до досягнення дорослого віку.

"Насправді єдина проблема ківі – це бродячі собаки і горностаї, які їдять пташенят", – сказав керівник команди Capital Kiwi Project Пол Уорд.

Нагадаємо, що для уникнення расизму в назвах птахів американське орнітологічне товариство протягом 2024 року планує перейменувати близько 80 видів пернатих, які водяться в США та Канаді.

Рубрика:
Екологія Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: