Громадам Криворіжжя встановили 14 водоочисних станцій: навіщо це рішення
Громади Криворізького району,які постраждали в наслідок підриву Каховської гідроелектростанції, продовжують забезпечувати питною водою, встановивши 14 водоочисних станцій.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Новини Кривого Рогу.
У чому проблема?
Офіцер ГУ протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки Міноборони України Владислав Дудар наголосив, що осушення Каховського водосховища внаслідок підриву росіянами греблі ГЕС може посилити тенденції аридизації (опустелювання) півдня України, що матиме вплив на глобальну продовольчу систему.
Зі слів офіцера, водосховище зберігало 94% води, яка живила 30 меліоративних систем Херсонської області, 74% меліоративних систем Запорізької та 30% – Дніпропетровської областей.
Також перед жителями цих областей постали проблеми, з якими мешканцям регіону доведеться справлятися не один рік. Серед них не остання — це водопостачання та очищення води. Адже через обміління водосховища частина Дніпропетровської області втратила можливість мати питну воду.
Яке рішення?
У Софіївці, Миролюбівці та в Олександрівці Криворіжжя запрацювали водоочисні станції.
Як це працює?
Це значить, що майже 10 тисяч мешканців тепер мають доступ до якісної питної води.
Завдяки співпраці Дніпропетровської обласної ради з американсько-українським фондом "RAZOM" вже встановлено 14 таких станцій в Нікопольському та Криворізькому районах.
На сьогодні планують виготовлення та установку ще 6 станцій.
Нагадаємо, що у Кривому Розі через обміління Каховського водосховища почали будувати канал Інгулець – Південне, оскільки централізованого водопостачання наразі немає в кількох населених пунктах Нікопольського та Криворізького районів.
Окрім того, розпочали підготовчі роботи з будівництва магістральних водогонів для областей, які постраждали унаслідок підриву Каховської гідроелектростанції.