fbpx
Сьогодні
19:10 14 Вер 2023

Держтуризм оновив карту "туристичних магнітів" України: у чому рішення

Фото: Державне агентство розвитку туризму України

У Державному агентстві розвитку туризму оновили перелік "Туристичних магнітів України".

Про це повідомила пресслужба Держтуризму, інформує Рубрика.

У чому проблема?

Туристична галузь приносить прибуток – приблизно 15 мільярдів гривень щороку. У туристичній галузі зайнято близько 8% населення України.

За останні три роки кількість іноземних туристів, які відвідали Україну, не зменшилася.

1 вересня ДАРТ оприлюднило дані про стан податкових надходжень від туристичної галузі різних регіонів України. Ріст податків за два квартали цього року року зафіксували у Києві та 14 регіонах. А найбільший спад податкових надходжень – у шести регіонах, які перебувають у зоні активних бойових дій, або були деокуповані.

За перші три місяці 2023 року найбільший приріст податків з туризму показали:

  • Буковина,
  • Львівщина,
  • Закарпаття.

 

А торік сума туристичного збору в Україні скоротилася на 24%. Падіння зафіксували в 14 регіонах України, здебільшого в тих, які перебували або перебувають в зоні бойових дій та тимчасово окуповані.

Яке рішення?

Державне агентство розвитку туризму оновило перелік "Туристичних магнітів України". До нього увійшло 170 визначних туристичних місць з усіх 25 регіонів України, в тому числі Криму. Цей писок не повний і буде розширюватися.

Як це працює?

Найбільше "магнітів" зосереджено в семи західних регіонах – 61 об'єкт культурної, релігійної та історичної спадщини. Саме тут знаходиться найбільше унікальних історичних та природних об'єктів.

У п'ятьох центральних областях зосереджено 32 туристично привабливі дестинації, в тому числі вісім заповідників та національних природних парків.

У чотирьох південних регіонах та Криму знаходиться 31 туристичний магніт, в основному це культурно-туристичні та природні локації. На Півночі країни зосереджено 27 привабливих для туристів дестинацій., насамперед мова про природні парки та заповідники.

У трьох східних областях, які наразі є частково окупованими та перебувають під постійними обстрілами, налічується 20 туристичних магнітів.

Голова ДАРТ Мар'яна Олеськів зазначила, що за півтора року повномасштабного вторгнення українці навчилися жити і подорожувати в умовах війни.

"2023 рік для туристичної галузі України став роком внутрішнього туризму. Завдяки українцям, які продовжують подорожувати і відпочивати у своїй країні, туристична галузь може функціонувати та сплачувати податки. Щоб стимулювати внутрішній ринок подорожей, ми разом з представниками місцевої влади, активним бізнесом та регіональними профільними асоціаціями розширили карту туристичних магнітів. Впевнена, що саме ці дестинації якнайкраще презентують нашу історію, культурну та релігійну спадщину як для самих українців, так і для іноземців", – зазначила вона.

Карту туристичних магнітів України дивіться за посиланням.

Нагадаємо, управління туризму та промоцій КМДА вдруге запустило проєкт "Академія гостинності міста Києва". Його мета підготувати пул волонтерів, які допомагатимуть гостям столиці незабутньо та безпечно провести час.

Також Рубрика розповідала, що компанії бренду UPfamily ініціювали проєкт "Подорожі без бар'єрів". Туристичні послуги й зокрема подорожі літаками робитимуть більш доступними для різних категорій клієнтів, зокрема для пасажирів з розладами аутистичного спектра (РАС). Для цього проведуть дослідження, просвітницьку кампанію і внесуть необхідні зміни в роботу екіпажів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: