Музейникам України передали гумвантаж від МЗС Німеччини та Центру допомоги мистецтву: у чому рішення
Від МЗС Німеччини та Центру допомоги мистецтву України (Ukraine Art Aid Center) у "Софії Київській" представники заповідника й волонтери на чолі з Іриною Нікіфоровою, яка опікується допомогою українським музеям, прийняли черговий гуманітарний вантаж для музеїв України.
Про це повідомляє Укрінформу, цитує Рубрика.
У чому проблема?
Під час війни росія не лише руйнує матеріальні цінності, а й намагається знищити саму ідентичність української культури. Музеї України потрапляють під російські обстріли, перебувають в окупації, потерпають від грабунків росіянами. Проте співробітники музеїв продовжують працювати попри війну.
Яке рішення?
Українські музейники отримали 28-й гумвантаж від МЗС Німеччини та Центру допомоги мистецтву.
З Криму росіяни вивозять пам'ятки під виглядом виставок та реставрацій, - археолог Кравченко
Як це працює?
"Все, що привозять, документується, фіксується. Німецька сторона все це бачить. Вони дуже хотіли, щоб ми напрямку із ними працювали, без посередників, без чиновників", – зазначила генеральний директор заповідника Неля Куковальська.
За її словами, гуманітарний вантаж потім розвозять по всіх українських музеях.
Тут є речі вкрай необхідні закладам, особливо тим, які змушені були евакуйовуватися – все потрібне для пакування експонатів, їх зберігання.
Як зазначила волонтер Ірина Нікіфорова, це 28 гуманітарний вантаж для музеїв України.
Цього разу музейники отримали:
- потужні зарядні станції та павербанки,
- коштовне кліматичне обладнання (термогігрометри, осушувачі, зволожувачі),
- лед-ліхтарі,
- акумуляторний інструмент,
- бокси для транспортування музейних експонатів,
- різноманітні пакувальні матеріали.
Загалом гуманітарну допомогу від Центру допомоги мистецтву України в Німеччині вже отримали понад 500 українських музеїв, зокрема ті, що знаходяться в прифронтовій та прикордонній зоні та постраждали від російської збройної агресії.
Довідка
На початку повномасштабного вторгнення росії понад 30 музеїв та галерей Німеччини виявили бажання допомогти Україні у збереженні культурної спадщини. Так виник Центр допомоги мистецтву України (Ukraine Art Aid Center).
Спочатку допомога йшла з власних фондів, згодом до ініціативи долучилися Міністерство культури та медіа, а також Міністерство закордонних справ Німеччини.
Як повідомлялось, в Миколаєві оцифрують врятовану колекцію Музею мариністичного живопису з Очакова.
Окрім того, Рубрика писала, що в Києві в національному заповіднику "Києво-Печерська лавра" стартував потужний діджитал-проєкт, а саме — 3D-сканування Троїцької надбрамної церкви.