Про це повідомив перший заступник голови податкового комітету ВРУ Ярослав Железняк.
За відповідний проєкт закону проголосували 276 народних депутатів.
"Недосконале правове регулювання щодо поводження з ГМО унеможливлює здійснення ефективного державного контролю за обігом генетично модифікованої продукції та створює передумови для нелегального використання незареєстрованої генетично модифікованої продукції", — йдеться у пояснювальній записці.
Згідно з пояснювальною запискою, документ визначає правові та організаційні засади державного регулювання генетично-інженерної діяльності, забезпечення продовольчої безпеки держави шляхом здійснення державного контролю за використанням генетично модифікованих організмів і обігом генетично модифікованої продукції.
Також у ньому визначаються терміни "генетично модифікований організм", "генетично модифікована продукція", "ГМ-продукція як харчовий продукт", запроваджується державна реєстрація ГМО тощо.
У поправках до документу, які були внесені перед другим читанням, забороняється вирощування та ввезення ГМ-кукурудзи, а також вирощування протягом п'яти років ГМ цукрових буряків і ріпаку.
Крім цього законопроєкт:
Прийняття закону є виконанням одного з зобов'язань України за Угодою про асоціацію з ЄС. Він має сприяти детінізації ринку обігу ГМО та створенню прозорих правил для ведення бізнесу, пов'язаного з ГМО.
В Україні з моменту ухвалення закону "Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів" у 2007 році не було зареєстровано жодної ГМО-продукції. Водночас в останні роки в країні сформувався тіньовий ринок ГМО-продукції, яка перебуває в обігу поза будь-яким контролем.
Зазначимо, що ЄС збільшить кількість модифікованих продуктів на прилавках. Ідея такого перегляду полягає в тому, що м'якші закони щодо ГМО можуть сприяти розробці культур, стійкіших до різних викликів, забезпечуючи тим самим продовольчу безпеку.
Генетично-модифіковані організми – це тварини, рослини чи бактерії, чий геном було змінено шляхом генетичної інженерії. Якщо простіше, в геном додали нові гени або ж якійсь ген змусили замовкнути.
Біотехнології можуть вирішити багато викликів сучасного людства: брак поживної їжі, земель, забруднення довкілля, зміни клімату та ризики неврожаїв.
Топ 10 — це зелені банани, ямс (коренеплід, популярний в Азії та Океанії), сорго, батат (солодка картопля), соя, кассава (коренеплід, що може вижити в Африці), картопля, рис, пшениця і кукурудза.
Співробітники Служби безпеки України за сприяння головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського затримала інструктора Яворівського… Читати більше
В Оболонському районі Києва у понеділок зранку, 14 квітня, маршрутка потрапила у ДТП з автомобілем… Читати більше
У понеділок, 14 квітня, сенатор-демократ США Тім Кейн приїхав з робочим візитом в Україну. Він… Читати більше
Президент Володимир Зеленський наголосив, що російський диктатор володимир путін не може окупувати Україну, але й… Читати більше
У Харкові вранці 14 квітня пролунав вибух – російський дрон влучив у цивільне підприємство у… Читати більше
Продукция Ардесто рассчитана для комфортного быта. Фирменные сковородки одинаково хороши для новичков и профессионалов. Они… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.