Про це повідомляє Укрінформ, пише Рубрика.
У чому проблема?
Реабілітація людей, що мають травми ніг, ампутації – це дуже складний і довготривалий процес як психологічний, так і фізіологічний.
Яке рішення?
На Львівщині запускають проєкт "Ліга Нескорених", що має на меті допомогти захисникам, які зазнали поранень, та їх сім'ям пройти психологічну та фізичну реабілітацію засобами фізичної культури та спорту.
Як це працює?
"Проєкт "Ліга Нескорених" – це не про змагання чи професійний спорт, а про цілу екосистему ветеранського спорту, яка покликана творити спільноту активних, вмотивованих військових, які своїм прикладом надихатимуть інших до регулярних занять спортом", – сказав під час презентації керівник управління молоді та спорту Львівської ОВА Роман Хім'як.
Гасло проєкту – "сила в тобі". Він спрямований на військових та ветеранів, які проходять реабілітацію на Львівщині, а в планах – масштабувати на всю Україну.
В межах ініціативи передбачається проведення:
Проєкт передбачає будівництво інфраструктури, майданчиків, комплексів для ветеранів та їх сімей, адже соціальна, психологічна, фізична реабілітація проходить швидше, коли поруч рідні.
За словами Хім'яка, до проєкту вже активно долучається соціально-відповідальний бізнес. Спільно з партнерами розробили "карту нескореного", яка буде перепусткою для ветеранів та їх близьких у приватні спортивні заклади, тренажерні зали та басейни.
"Я часто акцентую на тому, що українські ветерани є рушійною силою позитивних змін у нашій державі. Але важливо також, щоб і держава змінювалася для комфорту життя наших ветеранів. «Ліга Нескорених» – один із проєктів, який впроваджуватиме такі позитивні зміни у Львівській області. Нам зараз важливо зробити якнайбільше безбар'єрних просторів. Згодом такі ж проєкти будуть в інших сферах", – наголосиів очільник Львівської ОВА Максим Козицький.
Амбасадорами проєкту стали відомі українці та українки. Зокрема:
У межах презентації "Ліги Нескорених" також відбулося відкрите мультиспортивне тренування на спортмайданчику, який нещодавно відкрили на території Львівського обласного госпіталю ветеранів війни та репресованих. Тут ветерани займаються адаптивними видами спорту, такими як гра в бочу, настільний теніс, баскетбол, волейбол. Майстер-клас із гри в настільний теніс для пацієнтів провів паралімпійський чемпіон Віктор Дідух.
За словами генерального директора Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих Максима Прикупенка, із ветеранами у закладі спортом займається команда реабілітологів, ерготерапевтів та фізичних терапевтів. А також до тренувань долучають інтернів університету фізичної культури та кафедри ерготерапії університету ветеринарної медицини.
На завершення презентації гурт "Антитіла" дав концерт для пацієнтів госпіталю.
"Я не щасливий від того, що є причина проводити фізичну та психологічну реабілітацію для все більшої кількості українців, які, з власної волі, чи будучи мобілізованими, пішли захищати нашу країну. Але я щасливий з того, що суспільство реагує на ці випадки. Ми всіма силами готові долучатися до таких ініціатив", – сказав Тарас Тополя.
Раніше повідомлялось, що із проханням забезпечити інклюзивну відбудову України представники десяти громадських організацій звернулися до центральних та місцевих органів влади, а також представників місцевого самоврядування.
У Полтаві, за фінансування Фундації Олени Зеленської, облаштували першу і єдину в регіоні Школу Супергероїв.… Читати більше
російська федерація від початку повномасштабного вторгнення скоїла в Україні понад 7 тисяч екологічних злочинів, збитки… Читати більше
Правоохоронці вже встановили десять учасників інциденту з побиттям 12-річної дівчинки у Білій Церкві, що на… Читати більше
Перші трамваї з Базеля вже прямують до Львова. Прибуття в Україну очікується через тиждень. Перед… Читати більше
У Давосі Президент Володимир Зеленський провів зустріч із Прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою, під час якої… Читати більше
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що закінчення війни росії в Україні буде офіційною політикою Сполучених… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.