Рішення для перемоги: Німеччина передала Україні мобільні системи розвідки SurveilSPIRE
У новий пакет військової допомоги Німеччини ввійшли системи розвідки SurveilSPIRE, які можна назвати технологічними "очима", що бачать на відстані до 30 км.
Про це пише Рубрика.
У чому проблема?
Безпілотні літальні апарати на сучасній війні мають ширше застосування, ніж просто знищення ворожих цілей. Вони є надзвичайно важливим для коригування вогню, а також для розвідки та інших бойових завдань.
Насьогодні воювати без БпЛА – це все одно, що грати в шахи, знаючи розташування тільки власних фігур і не маючи уявлення про позиції супротивника.
Наші захисники постійно потребують багато розвідувальних дронів, оскільки вони є їхніми очима. Адже, вдала розвідка БпЛА зберігає життя нашим військовим та допоманає нищити окупантів.
Та, на жаль, безпілотники є розхідним матеріалом і їх весь час не вистачає нашим Силам оборони.
Яке рішення?
Нагадаємо, що у серпні Німеччина передала Збройним силам України новий пакет допомоги, куди увійшли зокрема і п'ять мобільних автоматизованих систем розвідки SurveilSPIRE.
Загалом перелік нової допомоги від Берліна такий:
- ще шість самохідних зенітних установок Gepard;
- 15 042 боєприпаси до них;
- десять гусеничних всюдиходів Bandvagn 206;
- 2688 димових артилерійських снарядів калібру 155 мм;
- 20 розвідувальних БпЛА RQ-35 Heidrun;
- 13 розвідувальних дронів Vector;
- вісім карет швидкої допомоги;
- вісім стоматологічних стерилізаторів.
SurveilSPIRE увійшло у пакет допомоги разом із установками Gepard, дронами та іншою зброєю.
Як це працює?
Уперше SurveilSPIRE Україна отримала у лютому 2023-го. Тоді їх передала німецька компанія Rheinmetall на замовлення уряду Німеччини, тепер їх передали без залучення сторонньої компанії.
Мобільні автоматизовані системи розвідки складаються:
- з мобільних веж спостереження з обладнанням для відеоспостереження вдень і вночі,
- міні-дронів з автопілотом,
- системи управління.
У комплект поставки також входять транспортні засоби.
Відмітимо, що на озброєнні німецької армії системи стоять з 2021 року. Вони можуть безперервно працювати без кабелів живлення або палива завдяки сонячним панелям.
SurveilSPIRE – легкі та мобільні, їх можна транспортувати навіть легковим автомобілем. Дані із системи передають через 4G і Starlink до мобільного командного центру.
Нагадаємо, в Україні на одному з підземних виробництв налагодили виготовлення морських надводних дронів, які Сили оборони успішно використовували для атаки на Кримський міст та російські кораблі, зокрема, "Оленегорський горняк" та танкер "SIG".