В Україні запрацював Центр складного ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки: у чому рішення
В Україні запрацював Центр складного ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки: у чому рішення
Центр надає безоплатну допомогу військовослужбовцям зі складними дефектами суглобів та кісток, яким не підходять звичайні протези. Сьогодні проводиться вже 10-та така складна операція.
Про це повідомляє "Рубрика".
У чому проблема?
Через російсько-українську війну кількість воїнів зі складними ушкодженнями на полі бою, такими як вогнепальне поранення в ділянці суглоба, зростає.
Яке рішення?
Волонтер і філантроп В'ячеслав Запорожець узимку цього року в одному з реабілітаційних центрів познайомився з лікарями-хірургами Олександром Галузинським та Олександром Ліненком. Фахівці запропонували втілити проєкт, який зміг би надавати безоплатну допомогу військовим з надскладними ушкодженнями.
У квітні 2023 року фахівці створили Українську асоціацію остеоінтегративного протезування, а потім перший в Україні Центр складного ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки.
Лікарі Центру допомагають пацієнтам з надскладними випадками дефектів кісток та суглобів.
Як це працює?
"Цей проєкт дозволяє нашим військовослужбовцям отримати найбільш високотехнологічну медичну допомогу. Ідеться про складне ендопротезування — заміну зруйнованих суглобів та кісток штучними імплантами за принципами персоналізованої медицини", — пояснює медичний директор Центру, лікар ортопед-травматолог вищої категорії, науковий співробітник інституту експериментальної патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є. Кавецького, Олександр Галузинський.
Фахівці Центру проводять остеоінтеграцію — фіксують протез кінцівки внутрішньокістково.
Для таких операцій застосовують 3D-технології, пацієнтам виготовляють індивідуальні складні імпланти.
До 11 серпня 2023 року вдалося провести вже 9 таких складних операцій і сьогодні проводиться вже десята, зі складного протезування коліна.
До таких операцій пацієнтів готують кілька тижнів, а сама операція триває орієнтовно вісім годин. Одне оперативне втручання коштує орієнтовно 350-400 тисяч гривень. Завдяки підтримці благодійного фонду "Центр спасіння життя" та інших партнерів воїни проходять лікування безоплатно.
Також у Центрі заплановано проводити біоінічну остеоінтеграцію — вона дозволяє людині з протезом верхньої кінцівки рухати пальцями. Нині на перші в Україні операції з остеоінтеграції плеча чекають троє наших захисників — поліціянт і військовий Олександр Зозуляк, професійний військовий Сергій Данилець, якому протез допоможе працювати на посаді інструктора, та Ярослав Слободян. До потрапляння на фронт він був будівельником і завдяки протезу зможе повернутися до своєї роботи. Ба більше, В'ячеслав Запорожець планує створити разом із ними компанію будівельників-ампутантів.
Остеоінтеграція плеча — це перший крок до біонічної руки. Остеоінтеграція коштує приблизно 40 тисяч євро, компоненти біонічної руки — близько 80 тисяч євро. Один комплект такої руки Центр уже замовив, на інші два ще потрібна фінансова підтримка, щоб усі троє захисників до кінця року отримали кращу якість життя.
Операції проводяться на базі столичного багатопрофільного діагностично-лікувального центру "Мірум".
Фахівці Центру протезування кажуть, що будуть намагатися допомагати всім військовослужбовцям, які до них звернуться і які за медичними показниками потребуватимуть саме таких складних втручань. Водночас закликають суспільство і бізнес до підтримки їхнього проєкту. На місяць треба робити не менше 10-ти таких складних операцій.
Автор: Ольга Стукало, фото авторки.
Нагадаємо, Рубрика детально розповідала, як бійці звикають до протезів завдяки скандинавській ходьбі та футболу.