Шмигаль: у цьому році в Україні дефіцит фінансування відбудови становить $10 мільярдів

Фото: Урядовий портал
Майже 10 млрд доларів у 2025 році становить загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову
Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль за результатами 13-го засідання Керівного комітету Платформи.
Як розповів очільник уряду, цього року ключовими напрямками спільної роботи Української платформи донорів вбачають:
- бюджетну підтримку,
- стале фінансування відбудови інфраструктури, житла, енергетики,
- економічний розвиток та залучення інвестицій на шляху до ЄС.
Прем'єр нагадав, що цього року бюджетна потреба у міжнародній підтримці становить 39,3 млрд доларів, і Україна має підтвердження від партнерів, що ця потреба буде покрита.
Прем'єр також зазначив, що у 2025 році за підтримки донорів уряд виділив майже 7,4 млрд доларів на пріоритетне відновлення, але при цьому загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову у 2025 році становить майже 10 млрд доларів.
"Рух до членства в Європейському Союзі. Наша мета на цей рік — максимальна секторальна інтеграція та відкриття переговорів за всіма 6 кластерами. Ми націлені на подальше виконання спільних домовленостей та реалізацію необхідних Україні реформ", – додав Шмигаль.
Варто додати, що в Україні оголосили про початок відбору компаній для участі у Бізнес-ярмарку, який відбудеться в рамках Конференції з відновлення України (URC2025) в Римі. Захід стане майданчиком для міжнародної співпраці та залучення інвестицій у стратегічні галузі української економіки.
Нагадаємо, що у 2025 році Україна має намір відкрити усі шість кластерів у переговорах про вступ до ЄС на паралельній основі й робота над досягненням цієї мети вже триває. Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив під час конференції "Вступ України до ЄС: вибір зроблено, питання часу", в якій взяли участь представники України, ЄС, Литви та Данії.
Також 1 квітня в Україні офіційно запустили програму Ukraine2EU, яка сприятиме швидшому проходженню євроінтеграційного шляху та впровадженні необхідних реформ. Ініціатива фінансується спільно ЄС, Данією та Литвою, а нещодавно до них приєдналася Швеція.

Подорож, а не пункт призначення: яка модель здатна змінити українські міста

ШІ: секретна зброя України у відбудові нації

Відбудова в умовах збройного конфлікту: як Фонд енергоефективності України адаптується до війни
