У гнізді зіркової лелеки Одарки та її нового партнера з’явилося перше яйце

Фото: Фейсбук / Іра Саражинська
У Полтавській області в селі Леляки у гнізді зіркових лелек, Одарки та її нового "коханого" Грицька, з'явилося перше яйце.
Про це повідомили у Національному природному парку "Пирятинський, пише Рубрика.
Як розповіла дослідниця птахів Ірина Саражинська, яйце з'явилося 31 березня о 22:45.
"Попри погодні умови, попри прогнози спостерігачів щодо дати появи першого яйця події в гнізді відбуваються так, як і мають відбуватися в природі – без будь-яких наших втручань із якимись передбаченнями", – написала вона.
Минулого року Одарка та Грицько побачилися 23 березня. Рівно через тиждень, 30 березня о 21:47, у їхньому гнізді з'явилося перше яйце.

Фото: Фейсбук / Іра Саражинська

Фото: Фейсбук / Іра Саражинська
Цьогоріч Одарка та Грицик зустрілися 24 березня – і знову через 7 днів Одарка знесла яйце.
Як зауважила Саражинська, у 2024 році яйця з'являлися через день, тож на появу другого можна чекати 2 квітня.

Фото: Фейсбук / Іра Саражинська

Фото: Фейсбук / Іра Саражинська
"От тільки робити прогнози, скільки ж буде яєць у гнізді лелек, не варто, бо цього ніхто не знає заздалегідь. А вгадувати – справа невдячна", зауважила дослідниця.
Торік Одарка знесла п'ять яєць.
Нагадаємо, що 23 березня стало відомо, що до села Леляки Полтавської області 22 березня вперше цієї весни повернувся зірковий лелека Грицько. Птах уже всьоме поспіль з 2019 року прилетів до рідного гнізда. Нагадаємо, що дослідники ведуть цілодобову відеотрансляцію.
Однак згодом стало відомо, що цьогоріч Грицько не повернувся. Дослідники повідомили, що до гнізда, ймовірно, прилетіла лише Одарка, а згодом до неї приєднався інший молодий самець. Його також прозвали Грициком.
Раніше ми писали, що українські розробники створили мобільний додаток для відстеження кількості лелек. Ці дані є важливими для науковців, які вивчають стан популяції цих птахів і розробляють нові заходи для їхнього збереження.
Варт додати, що у громаді на Харківщині з'явився простір біорізноманіття — тут місцеві жителі разом з науковцями створюють куточок дикої природи. Для чого це і як працює таке рішення, розповідає "Рубрика" у статті: "Простір біорізноманіття: як на Харківщині місцеві та науковці об'єднуються заради дикої природи".

Через зміни клімату в Україні очікують зменшення опадів, пилові бурі та смерчі

Українські полярники вперше долучилися до глобального дослідження Південного океану

Сила єдності: 20 березня - Всесвітній день ревайлдингу у 2025 році
