fbpx
Сьогодні
15:13 31 Лип 2023

Із 2024 року в’їзд до країн ЄС за безвізом стане платним: у чому рішення

В'їзд до країн ЄС за безвізом стане платним із 2024 року.

Про це йдеться на сайті Європейського союзу.

У чому проблема?

Зараз громадяни країн, з якими у ЄС встановлений безвізовий режим, мають право вʼїжджати до Євросоюзу лише на підставі біометричного паспорту. Це діє протягом 90 днів (кожні 180 днів).

Пропозицію створення Європейської системи інформації й онлайн-авторизації подорожей запропонували в ЄС у 2018 році. Онлайн-реєстрація має зменшити черги й затримки на кордоні. Таким способом ЄС прагне посилити безпеку своїх кордонів, знизити нелегальну міграцію та захистити систему охорони здоров'я. Раніше очікували, що система запрацює із 2021 року. Потім введення системи відклали до кінця 2022 року.

Яке рішення?

Європейська система інформації та авторизації подорожей (ETIAS) почне працювати із 2024 року.

Цей дозвіл повинні мати громадяни 60 «безвізових» країн, зокрема й українці, які хочуть в'їхати до 30 країн зі списку.

Як це працює?

Дозвіл прив'язаний до паспорта мандрівника і дійсний до трьох років або до закінчення терміну дії паспорта. Якщо мандрівник отримує новий паспорт, то йому потрібен і новий дозвіл на подорож, ETIAS.

Дозвіл діє на короткотермінове перебування – на термін до 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду. Втім, він не гарантує дозвіл на в'їзд: охочих в'їхати додатково перевірятимуть на кордоні.

Щоб отримати дозвіл потрібно подати заявку за допомогою сайту чи додатку ETIAS. Це коштує 7 євро.

Більшість заявок обробляють протягом кількох хвилин, але обробка може тривати й протягом чотирьох днів. Також цей період можуть подовжити до 14 чи 30 днів, якщо буде потрібна додаткова інформація.

Після подачі заявки надійде електронний лист із номером заявки ETIAS, який потрібно буде зберегти. Заявку радять подавати завчасно – до того, як придбати квиток чи забронювати житло.

Деякі мандрівники звільняються від сплати цього збору. Йдеться передусім про громадян із шенгенською візою та іноземців, які мають довгострокову візу, видану однією із держав-членів ЄС.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: