fbpx
Сьогодні
12:37 26 Лип 2023

Важливе рішення: сайти українських держорганів стануть доступними для людей з порушенням зору чи слуху

English version here

Уряд ухвалив постанову, що зобов'язує держоргани зробити всі сайти доступними відповідно до міжнародних стандартів. Тобто контент на інформаційних ресурсах стане доступніший для людей з порушеннями зору, слуху чи моторики.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства цифрової трансформації, цитує Рубрика.

У чому проблема?

Із початком повномасштабного вторгнення кількість людей з інвалідністю почала різко збільшуватись, а проблеми, котрі існували і до вторгнення, стали ще більш актуальними та явними.

Яке рішення?

Фото: thedigital.gov.ua

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка зобов'язує державні органи зробити всі сайти доступнішими для людей із порушеннями зору, слуху чи моторики відповідно до міжнародних стандартів.

ЯК це працює?

Зазначається, що нова постанова зобов'язує всі державні установи привести свої сайти, онлайн-портали та застосунки у відповідність до нового держстандарту з вебдоступності.

Він розроблений на основі міжнародних рекомендацій WCAG 2.1. Це настанови, які визначають, як зробити онлайн-контент доступним для широкого кола користувачів.

Зокрема, для людей з порушеннями зору, слуху чи моторики. Наприклад, WCAG 2.1 містить правила перекладу жестовою мовою, особливості читабельності тексту, розміщення картинок тощо. Їх мають використовувати розробники під час створення онлайн-ресурсів.

Постанову розробили в межах Національної стратегії з безбарʼєрності, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська. Її ухвалення допоможе узгодити українське законодавство з міжнародними стандартами з вебдоступності.

У лютому настанови WCAG 2.1 вперше були перекладені українською мовою. Це допомагає українським розробникам швидко створювати онлайн-ресурси для широкого кола користувачів, зокрема людей із порушеннями зору чи слуху.

Ініціативи з вебдоступності в Україні реалізуються за фінансової підтримки Швеції.

Раніше повідомлялось, що із проханням забезпечити інклюзивну відбудову України представники десяти громадських організацій звернулися до центральних та місцевих органів влади, а також представників місцевого самоврядування.

Нагадаємо, рівненський театр став безбар'єрним і показує вистави для незрячих і людей з порушенням зору.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: