fbpx
Сьогодні
15:58 15 Лип 2023

Екологічна інспекція України отримала матеріали для спостереження за станом води: навіщо це рішення

Через підрив російськими окупантами Каховської греблі постраждалі регіони потребують постійного спостереження за станом водних ресурсів.

Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу Міндовкілля.

У чому проблема?

Як писала Рубрика, у ніч на 6 червня, російські загарбники здійснили підрив Каховської гідроелектростанції.

Як ми повідомляли, на Херсонщині через руйнування Каховської дамби були затоплені нафтопереробні заводи, автозаправні станції, теплоелектростанції та різноманітні склади – сукупно 32 об'єкти.

За попередньою інформацією, у воду витекло близько 150 тонн моторного мастила у перші дні катастрофи.

"Через теракт РФ на Каховській ГЕС постраждалі регіони потребують постійного спостереження за станом водних ресурсів", зазначили у відомстві.

Яке рішення?

Як повідомляють у міністерстві, ПРООН в Україні передала Державній екологічній інспекції матеріали для проведення спостережень у зоні впливу від підриву Каховської ГЕС.

Як це працює?

Екологічна інспекція постійно моніторить якість води.

"Таку роботу майже щоденно виконують міжрегіональні тероргани Держекоінспекції у Херсонській, Миколаївській, Запорізькій, Кіровоградській, Дніпропетровській та Одеській областях.

Фахівці відбирають та досліджують проби вод з Дніпра, Інгульця та Чорного моря", – підкреслили в повідомленні.

Оскільки такий обсяг робіт потребує великої кількості витратних матеріалів, то в міністерстві вважають дуже доречною допомогу ПРООН в Україні.

Екологічна інспекція, матеріали для води

Фото: Міндовкілля

Наголошують, що лабораторії Державної екологічної інспекції Південного округу, Південно-Західного округу та Придніпровського округу отримали витратні матеріали для проведення спостережень за станом води.

"Дякуємо проєкту ПРООН в Україні "Підтримка якнайшвидшого відновлення у місцевостях України, що постраждали від війни" за спільну роботу для протидії наслідкам масштабного екоциду РФ! Це важливо для здоров'я й захисту жителів постраждалих регіонів та довкілля", резюмують в повідомленні пресслужби міністерства.

Як писала Рубрика, у Миколаївській, Херсонській та Запорізькій областях мешканцям затоплених районів заборонили ловити, продавати та їсти рибу, оскільки є загроза захворіти на ботулізм.

За оцінками міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського, аграрії не зможуть повноцінно використовувати 1-1,5 млн га сільськогосподарських земель внаслідок підриву Каховської ГЕС.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: