fbpx
Сьогодні
20:28 01 Лип 2023

Підвищення тарифів на воду з урядом не погоджувалося й буде переглянуто, - Шмигаль

Фото: Телеграм / Денис Шмигаль Прем‘єр-міністр України

Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг підвищила тарифи для українців на централізоване водопостачання та водовідведення. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, сказав що ці "не прийнятні" рішення не були погодженні з Урядом

Про це він повідомив у себе в Telegram.

"Рішення не прийнятні. Рішення не погоджені з Урядом. Під час війни ми маємо діяти єдиною командою, особливо в таких чутливих сферах як енергетика та тарифоутворення", – написав Шмигаль.

За його словами, в Уряді роблять "усе можливе, аби забезпечити соціальну справедливість". Прем'єр-міністр зазначив збільшення пенсій, виплати субсидії усім, хто їх потребує, допомогу регіонам для сталості тарифів на тепло і гарячу воду. Натомість непогоджені рішення комісії "йдуть у розріз із політикою Уряду".

"Сьогодні дав доручення міністру енергетики та Міністерству інфраструктури провести додаткові консультації з НКРЕКП щодо можливості перегляду таких рішень", – підсумував Шмигаль.

Нагадаємо, для бізнесу тарифи на електроенергію НКРЕКП підвищила майже вдвічі.

Рубрика:
Економіка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Федір

Справа в тому, що рішення про підвищення цін на 1кВт/год та компослуги приймає уряд. НКРЕКП ж каже, що не він приймає рішення про підвищення цін на електроенергію та компослуги для побутових споживачив і що все приймає кабмін України. Є навіть постанова кабміну з цього приводу від 05.06.2019 р. №483 (із змінами). Крім того, в Україні немає ринку на електроенергію та компослуги, а є одні монополісти для яких кабмін і працює. Наприклад, у Києві пропонують для зменшення тарифів на електрику для побутових споживачив встановити двозонні лічильники. Це дасть змогу при користуванні електроенергією з 23-00 до 7-00 ранку зменшити вдвічи оплату за споживання електроенергією (1,32 грн за 1 кВт/год). А собівартість мабуть менше та ще і прибуток є, раз пропонують. Взагалі по електроенергії ринок є але для держави, а не для населення. Який же ланцюг від виробника електроенергії до побутового споживача? Першим іде виробник електроенергії який продає іі по оптовій ціні (яка ця ціна не відомо). Далі електроенергія передається образно кажучи по проводам через відповідні трансформатори(у Києві це Києвські електромережі) і яка вже повинна йти до споживача, тобто населення . Тобто повинно бути два ланцюга але ні. Створили чотири ланцюга: 1 -виробник; 2- той що сидить на трансформаторах; 3- той що завідує мережею дротів; 4-той що постачає універсальні послуги. І всюди ж є податок на додану вартість, тобто на рівному місці створили дві "присоски" ( п.2 та п.4) і піднімають ціну на електроенергію. І ні рінку, і ні нормальної ціни виходячи з доходів звичайних громадян яких в країні 95%. І НКРЕКП невідомо для чого створили, мабуть щоб був громоотводом і казати урядові, що це все не вони, а оті.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: