fbpx
Сьогодні
17:53 29 Чер 2023

В Україні майже 80% громадян мають рідних або друзів, які загинули чи поранені на війні, - опитування

English version here

В Україні абсолютна більшість українців мають близьких родичів або друзів, які загинули або зазнали поранень через російську агресію.

Про це пише Рубрика, посилаючись на результати опитування, проведені Київським міжнародним інститутом соціології.

"Абсолютна більшість українців – 78% – мають близьких родичів або друзів, які отримали поранення або загинули через російське вторгнення.

Серед тих, хто має таких близьких родичів або друзів, у середньому (використовувалося медіанне значення) називалося число 7. Тобто в середньому такі респонденти мають 7 близьких родичів або друзів, які були поранені або загинули", наголосили соціологи.

опитування, загиблі

Фото: КМІС

Фахівці зазначили, що при цьому:

  • 64% українців мають принаймні одного близького родича або друга, який був поранений (в середньому мають 5 поранених близьких людей),
  • 63% мають принаймні одного близького родича або друга, який загинув (в середньому мають 3 загиблих близьких людей).

За даними соціологів, цей показник схожий у всіх регіонах України – від 70% на сході до 80% на заході.

"Війна росії проти України сформувала трагічний колективний досвід для абсолютної більшості українців. У всіх куточках України більшість населення має родичів або друзів, які були поранені чи загинули через російське вторгнення", прокоментував опитування заступник директора КМІС Антон Грушецький.

опитування, загиблі

Фото: КМІС

На думку дослідника, "сильна емоційна забарвленість цього досвіду виступає тим фактором, який, з одного боку, дуже зближує різних українців і дозволяє краще зрозуміти один одного. З іншого боку, це сприяє згуртуванню українців для спільної роботи з вигнання ворога і досягнення справедливості – покарання за спричинені кривди".

опитування, загиблі

Фото: КМІС

Опитування проведено упродовж 26 травня – 5 червня методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Опитано 2013 респондентів від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує 2,4%.

Як писала Рубрика, понад 80% українців вважає Україну успішною державою.

Окрім того, за результатами опитування, яке провели у травні цього року, майже 80% українців виступають за закриті кордони, візи та митницю з російською федерацією.

Нагадаємо, що під час соціологічного опитування більшість українців підтвердили те, що вони вважають себе вільними людьми: порівняно з 2021 роком частка таких громадян зросла з 62% до 84%.

Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: