fbpx
Сьогодні
12:14 27 Чер 2023

Житлова субсидія в Україні з 1 липня зміниться: деталі

У липні житлова субсидія для українців зменшиться, але її можна отримати за спрощеним механізмом.

Для тих, хто вже отримував цю допомогу під час опалювального сезону, такі субсидії будуть перепризначені автоматично. Водночас, деяким категоріям українців необхідно подати заявки на отримання субсидій заново.

У яких випадках потрібно подавати заявку на субсидію повторно:

 • якщо у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;
 • якщо члени домогосподарства орендують житлові приміщення для проживання та оплачують житлово-комунальні послуги;
 • якщо кількість зареєстрованих осіб, що фактично проживають, у домогосподарстві менша, ніж кількість зареєстрованих;
 • якщо домогосподарство звертається за призначенням житлової субсидії на купівлю зрідженого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Розмір субсидії в неопалювальний сезон складає в середньому від 350 до 400 гривень.

Чому пенсіонерам зменшили житлові субсидії

В Україні влітку суттєво зменшився розмір житлової субсидії. Насамперед, це пов'язано з настанням неопалювального сезону, який триватиме з 1 травня по 30 вересня, і під час якого громадяни споживають набагато менше енергоресурсів.

Крім того, пенсіонери можуть отримати меншу суму, що пов'язано з індексацією пенсій, яка відбулася у березні цього року. Через збільшення доходів субсидіантів-пенсіонерів допомогу на оплату житлово-комунальних послуг їм нараховуватимуть меншу.

"Кожна субсидія розраховується індивідуально і вона залежить від витрат, які використовує домогосподарство, і доходів, які отримують члени домогосподарства. Враховуючи, що пенсійна виплата зросла, відповідним чином розмір субсидії міг змінитися, або взагалі бути рівним нулю", — пояснила начальниця Головного управління Пенсійного фонду в Вінницькій області Олена Корчака.

Спрощений механізм виплати житлових субсидій

Аби отримати житлові субсидії, тепер не обовʼязково навіть виходити з дому, адже Кабінетом Міністрів затверджено спрощений механізм звернення, який звільняє українців від "бюрократично-паперових зборів".

"Члену родини потрібно лише подати спрощену заяву. Далі органи Пенсійного фонду з офіційних джерел інформації самостійно здійснять збір та обробку відомостей, необхідних для призначення виплати", — нагадав народний депутат, член комітету з питань енергетики та ЖКП Юрій Камельчук.

В електронній формі спрощене звернення можна подати в онлайн-кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України, у мобільному додатку ПФУ, на порталі Дія. Це не вимагає стояння у чергах та мінімізує допущення помилок.

ВПО можуть подавати на субсидію без договору оренди

Якщо сім'я фактично проживає у житловому приміщенні, але не зареєстрована у ньому, то житлова субсидія домогосподарству може бути призначена на підставі договору найму (оренди) житла.

Якщо ж ваша сім'я належить до внутрішньо переміщених осіб (цей статус повинен підтверджуватись відповідними довідками), то житлова субсидія може призначатися без укладання договору найму (оренди) житлового приміщення, в якому проживає сім'я.

Відповідні правила затверджені в Положенні про порядок призначення житлових субсидій (постанова Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива).

Кого можуть позбавити субсидій

Літом українці отримують значно менші субсидії ніж в опалювальний сезон. Проте декого можуть позбавити цих виплат через наступні причини:

 • велика житлова площа (понад 130 квадратних метрів для квартир та 230 квадратних метрів для приватних будинків);
 • велика покупка (понад 50 тисяч гривень або купівля земельної ділянки чи іншого нерухомого майна);
 • борги за комуналку (понад три місяці);
 • більше одного житла або автомобіль у власності (транспортний засіб який випустили менш як 5 років тому, крім мопеда і причепа);
 • якщо на рахунку особи понад 100 000 гривень або є облігації на цю суму;
 • коли у родині є повнолітні, які не працюють;
 • хтось з родини не повернув надміру перераховану субсидію;
 • хтось з родини чи домогосподарства є боржником за аліментами.

Довідка

У 2023 році житлові субсидії отримують близько 2,2 мільйона домогосподарств. А майже півтора мільйона домогосподарств отримують пільги на житлово-комунальні послуги. В бюджеті на поточний рік закладено 37 мільярдів гривень на їх виплати.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що більше не стягуватимуть борги за комунальні послуги з внутрішньо переміщених осіб, які виїхали з тимчасово захоплених територій, або ж територій, де йдуть бойові дії.

Також Рубрика повідомляла, що дію тарифного плану "Фіксований", що складатиме 7,96 грн за куб. м (з ПДВ), газопостачальна компанія "Нафтогаз України" продовжила ще на рік – до 1 травня 2024 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: