fbpx
Сьогодні
17:57 23 Чер 2023

ЄС виділяє Укрзалізниці гроші на реалізацію залізничних проєктів: як працює це рішення

ЄС інвестує в розбудову залізничної інфраструктури України – кошти надаються в рамках фінансового інструменту Connecting Europe Facility (CEF). Гроші підуть на розвиток пунктів пропуску до Польщі, Румунії, Словаччини й Угорщини.

Про це повідомляє пресслужба УЗ, пише Рубрика.

У чому проблема?

"Україна активно працює над інтеграцією своєї залізничної інфраструктури до ЄС. Реалізацію низки таких проєктів ми вже розпочали, але зараз нам необхідна системна підтримка наших міжнародних партнерів та фінансових інституцій", – заявив голова правління УЗ Євген Лященко.

Яке рішення?

"Це вперше в історії, коли ЄС безповоротно виділяє кошти на реалізацію залізничних проєктів в Україні. Ми розвиватимемо найперспективніші переходи з країнами ЄС, інфраструктура яких потребує модернізації", – додав Лященко.

Як це працює?

Зокрема, кошти будуть спрямовані на розбудову пунктів пропуску з Польщею Ягодин – Дорогуськ та Мостиська ІІ – Медика.

"Також буде виконуватися розбудова пункту пропуску Чоп – Чєрна над Тисою/Захонь, який єднає Україну зі Словацькою Республікою та Угорщиною. Тут планується розбудувати інтермодальний термінал та прилеглу інфраструктуру на станції Чоп.

Крім того, буде здійснено реконструкцію станційних колій 1435 мм на станціях Вадул-Сірет та Глибока-Буковинська в рамках спільних з Румунською стороною проєктів", – додали в компанії.

"Співпраця з CEF – це новий інструмент для України та залізниці. Під час першої участі у конкурсі на фінансування ми направляли заявку з нашими сусідніми країнами, і тому був зроблений акцент саме на розвиток наших західних переходів з країнами ЄС. Наступна подача проєктів відбудеться вже у вересні цього року, і тут вже ми самі визначимо та запропонуюємо ЄС проєкти для інвестицій.

У планах – розвиток залізничних коридорів TEN-Т з євроколією 1435 мм для розвитку вантажного та пасажирського сполучення з Євросоюзом", – додав директор департаменту стратегії та трансформації УЗ Олег Яковенко.

Довідка

CEF – це фонд Європейського Союзу, створений у 2014 році для інвестицій у транспортні, енергетичні, цифрові та телекомунікаційні проєкти. У межах проєкту мають покращити транспортне сполучення з ЄС, розвивати транс'європейську транспортну мережу й налагодити експорт з України до ЄС.

Нагадаємо, що Укрзалізниця на власних потужностях налагодила випуск низки продукції, яку раніше закуповувала у сторонніх постачальників.

Також Рубрика повідомляла, що Укрзалізниця у Вінниці презентувала проєкт першого вантажного хаба для бізнесу, надалі компанія планує запропонувати такі хаби по всій території України.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: