fbpx
Сьогодні
19:52 17 Чер 2023

Байден не буде спрощувати вимоги для України на шляху до вступу в НАТО

Фото: Official White House Photo by Lawrence Jackson

Президент США Джо Байден заявив, що він проти спрощення вимог для України на шляху до членства в НАТО.

Про це він сказав журналістам перед відльотом до Філадельфії, передає CNN.

На запитання, чи спростить він умови вступу України в НАТО, глава Білого дому відповів: "Ні. Тому що вони мають відповідати єдиним стандартам. Тому я не збираюся полегшувати це".

Водночас Байден визнав, що українська армія зараз відповідає стандартам країн НАТО, однак висловив сумнів у тому, чи відповідає стандартам українська безпекова система загалом та чи не є вона корумпованою.

"Я думаю, що вони зробили все, щоб продемонструвати здатність до військової координації, але є ціла проблема: чи безпечна їхня система? Чи не корумпована вона? Чи відповідає вона усім стандартам, яким відповідає кожна країна НАТО? Я думаю, що буде (відповідати). Я думаю, що можна це зробити. Але це не буде автоматично", – додав президент США.

Довідка

Видання Politico зазначало з посиланням на американських посадовців, що президент США Джо Байден "відкритий" до ідеї спрощеного вступу України в НАТО після закінчення війни з росією.

30 вересня 2022 року Президент Володимир Зеленський, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та Прем'єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку України на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку.

10 квітня Верховна Рада звернулася до держав-членів НАТО та Парламентської асамблеї НАТО щодо прискорення вступу України в Альянсі.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час телефонної розмови з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом закликав зробити у Вільнюсі крок до членства України в НАТО, усунувши План дій щодо членства.

План дій щодо членства (ПДЧ) – це програма НАТО з надання консультацій, допомоги та практичної підтримки, що враховує індивідуальні потреби держав, які задекларували прагнення вступити до Альянсу. Одним з основних елементів ПДЧ була розробка країнами-претендентами індивідуальних щорічних національних програм, які охоплювали політичні, економічні, оборонні, ресурсні, безпекові та правові аспекти.

Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: