fbpx
Сьогодні
Фото 12:59 01 Чер 2023

До Дня захисту дітей Нацбанк випустив пам’ятну монету: як працює це рішення

Фото: Нацбанк

Нацбанк випустив пам'ятну 5-гривневу монету до нагоди Дня захисту дітей, який відзначають 1 червня. Її назва — "Народжений в Україні".

Як пише Рубрика, про це повідомили у пресслужбі Національного банку.

У чому проблема?

"До початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україні проживало понад сім мільйонів дітей. Багатьох із них окупанти позбавили щасливого дитинства, рідної домівки, найдорожчих людей. У кожного з них мрія зараз одна – наша Перемога! У нас усіх – спільна віра, що Україна-мати відродиться з руїн і зростатимуть нові щасливі покоління народжених у вільній, незалежній Україні", — йдеться в описі монети.

Яке рішення?

До нагоди Дня захисту дітей Національний банк України випустив пам'ятну 5-гривневу монету. 

Зазначається, що ескіз і дизайн монети створив художник Олег Шупляк.

Як це працює?

На аверсі монети вгорі розміщено малий Державний Герб України, ліворуч і праворуч від якого написи півколом – "Україна".

У центрі зображено наповнену народним колоритом картину Олега Шупляка "Колиска".

"На картині втілено один із найдорожчих архетипів українців – батьківська хата в оточенні мальв та рушника, яка є водночас колискою та гніздечком, що символізує продовження роду", — додали в НБУ.

Унизу на дзеркальному тлі – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

Фото: Нацбанк

На реверсі монети зображено картину Олега Шупляка "Зв'язок". На тлі стилізованого всесвіту – малюк-космонавт, який нерозривно пов'язаний пуповиною з матір'ю-Україною.

Ліворуч півколом розміщено дзеркальний напис "Народжений в Україні".

Задум допомогли також втілити скульптори Анатолій Демяненко та Володимир Атаманчук.

Фото: Нацбанк

Довідка

Нагадаємо, Національний банк України показав нову обігову пам'ятну монету, яку присвятили Силам підтримки Збройних Сил України.

Також Рубрика писала, що у Канаді монетний двір випустив срібну монету-"писанку" з трипільськими мотивами.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: