Про це повідомляють у МОЗ.
Нагадаємо, що маркування запровадили ще у 2012 році. Проте зараз мають його оновити, щоб завершити імплементацію директиви Європейської комісії.
У відомстві пояснюють, що для оновлення маркування проаналізували досвід "прогресивних країн". Серед графічних наборів медичних попереджень обрали ті, які "показали найкращу ефективність".
Це маркування Канади, Австралії й Таїланду.
Також взяли до уваги зразки неурядових організацій Vital strategy й "Діти, вільні від тютюну".
Маркування пачок із сигаретами затвердять "найближчим часом".
Як зазначають у міністерстві, зараз в Україні впроваджують семирічний план збільшення податку на тютюнові вироби до 2024 року.
Ще у 2020 році Верховна Рада запровадила податки на нікотин і скорегувала рівні оподаткування тютюнових виробів для електричного нагрівання до звичайних цигарок. Ринок тютюну завдяки цьому скоротився на 10–12%.
У МОЗ також повідомляють, що посилюватимуть роботу із запобігання курінню серед неповнолітніх. За прогнозами ВООЗ, до 2025 року поширеність вживання тютюну має знизитися ще на чверть. Проте, ймовірно, через повномасштабну війну цього показника буде важко досягти, відзначив головний санлікар Ігор Кузін.
У МОЗ зауважують, що зараз споживання електронних сигарет серед дітей у віці від 13 до 15 років становить 18,2%, і це "дуже великий показник".
Окрім того, як розповідають у відомстві, у грудні 2021 року в Україні заборонили міцні й ароматизовані сигарети. У липні 2022 року кальяни й електронні сигарети заборонили в місцях загального користування.
80% кафе, барів і ресторанів України дотримуються заборони куріння в закладах громадського харчування.
Україна ратифікувала конвенцію ВООЗ із боротьби проти тютюну у 2006 році.
Як писала Рубрика, за 12 років, із 2008 до 2012 року, поширеність куріння зменшилася на 36% серед населення віком від 12 років.
Відмітимо, що державний контроль за порушенням закону щодо споживання тютюну призупинили через воєнний стан. Проте такі заходи можна впроваджувати за рішенням центральних органів влади в окремих сферах, якщо йдеться про загрозу здоров'ю населення, пояснюють у МОЗ.
Соціологи провели опитування, яке показало різні підходи українців до святкування Різдва і Нового року залежно… Читати більше
Нещодавно жителі Снігурівської громади Миколаївської області стали свідками відкриття нового бетонного мосту через річку Інгулець,… Читати більше
Відомий український художник Нікіта Тітов створив до Різдва плакати, схожі на листівки повстанців. Про це він написав на… Читати більше
Святковий дух може процвітати навіть у найвіддаленіших куточках світу. Святкування Різдва на станції "Академік Вернадський"… Читати більше
1. Чому важливо правильно висаджувати весняні саджанці Весна — найкращий час для посадки саджанців багатьох… Читати більше
Російська федерація намагається мілітаризувати релігію та використовувати її як зброю у війні проти України. Зокрема,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.