fbpx
Сьогодні
Відео 19:31 15 Бер 2023

Інтерактивна інфографіка: "Зв’язки тютюнової індустрії 2021-2022"

На початку березня громадська організація "Життя" разом з партнерами презентувала інтерактивну інфографіку "Зв'язки тютюнової індустрії 2021-2022". Учасники заходу обговорили тактики роботи тютюнової індустрії під час війни для просування своїх корпоративних фінансових інтересів використовуючи вплив на формування державної політики.

Про це інформує Рубрика.

З метою викриття осіб та організацій, які діють в комерційних інтересах тютюнової індустрії всупереч інтересам здоровʼя громадян України, ГО "Центр громадянського представництва "Життя"" та ГО "Антикорупційний штаб", які декларують відсутність зв'язків з тютюновою індустрією або особами пов'язаними з нею, розробили інтерактивну інфографіку "Звʼязки тютюнової індустрії 2021-2022", яка доступна за посиланням.

звязки тютюнової індустрії

Тютюнова індустрія та особи, які відстоюють її інтереси, з одного боку "косять" гроші, а з іншого — життя українців. І у цих смертях можна звинувачувати не лише шкідливий сигаретний дим, але й тих, хто протягує вигідні для тютюнової індустрії закони. Аби й надалі отримувати надприбутки, тютюнові компанії, попри війну, продовжують наполегливо втручатися у політику громадського здоров'я, діючи всупереч міжнародним та євроінтеграційним зобов'язанням України, намагаючись підважити політики захисту здоров'я людей від шкоди тютюну та нікотину. Для просування своїх інтересів тютюнова індустрія залучає народних депутатів, урядовців та громадські організації.

Ці особи полюбляють займатися тютюновим лобізмом не привертаючи до себе надмірної уваги, а задача громадськості зробити цих політиків відомими, щоб продемонструвати суспільству чим насправді займаються ті чи ті чиновники, маючи доступ до ухвалення рішень.

Всесвітня організація охорони здоров'я однозначно визначає тютюнові вироби та електронні пристрої для куріння шкідливими для здоров'я людини. Так, через спроби блокування антитютюнових законодавчих змін чи послаблення регулювання тютюнових виробів та електронних сигарет, політики, особи та організації, які діють в інтересах тютюнової індустрії сприяють збільшенню поширеності куріння, наслідки якого щорічно забирають життя 130 тисяч українців. 8 мільйонів наших громадян вже потрапили у наркотичну залежність від вживання тютюнових виробів, а за даними ВООЗ до 50% споживачів тютюнових виробів помирають від хвороб спричинених вживанням цього продукту.

Методологія. Предметом аналізу були публічні виступи фігурантів, коментарі для медіа, ініційовані та підтримані нормативно-правові акти, законопроєкти, рішення, листи, звернення, коло помічників, конфлікт інтересів членів сім'ї, структура власності, голосування тощо. У інтерактивній інфографіці відображені дії фігурантів в інтересах тютюнової індустрії, які суперечать ратифікованій Україною Рамковій конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну (РКБТ ВООЗ).

Керівні принципи реалізації статті 5.3 РКБТ ВООЗ визначають: "Існує корінний і непримиренний конфлікт між інтересами тютюнової промисловості й інтересами політики у сфері охорони здоров'я. Тютюнова промисловість виробляє і сприяє продажу продукції, яка, як було науково доведено, має наркотичний характер, призводить до хвороб і смерті, а також сприяє розвитку соціального зла різного роду, зокрема збільшує масштаби бідності. Тому Сторонам слід в максимально можливій мірі захищати формулювання і здійснення політики охорони громадського здоров'я з боротьби проти тютюну від впливу тютюнової промисловості". Чинне законодавство закріпило ці положення в принципах державної політики щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення (Закон України №2899-ІV), зокрема визначивши: "пріоритетності політики у сфері охорони здоров'я у порівнянні з фінансовими, податковими та корпоративними інтересами суб'єктів господарювання, діяльність яких пов'язана з тютюновою промисловістю".

Ключовими тактиками втручання тютюнової індустрії у політику захисту здоровʼя населення від шкоди тютюну та нікотину є:

  • протидія законодавчому впровадженню політик РКБТ ВООЗ для захисту населення від шкоди тютюну та нікотину;
  • протидія підвищенню акцизних податків на тютюнові вироби, рідини для е-сигарет та їх ефективному стягненню;
  • відбілювання репутації тютюнової індустрії;
  • послаблення виконання чинного законодавства на захист населення від шкоди тютюну та нікотину;
  • дискредитація організацій та лідерів, які діють у сфері контролю над тютюном.
Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: