fbpx
Сьогодні
11:58 25 Бер 2023

ЗМІ: за кілька днів до вибухів на "Північних потоках" у районі газопроводів перебували військові кораблі рф

Фото: Getty Images

Поблизу "Північного потоку-1" і "Північного потоку-2" за декілька днів до вибухів на газопроводах перебували російські військові кораблі.

Про це повідомив німецький портал t-online.

Як зазначає портал, угруповання кораблів мало необхідне обладнання для встановлення вибухових пристроїв.

Нагадаємо, що 26 вересня вибухи пошкодили німецько-російські газопроводи на дні Балтійського моря. За даними t-online, супутникові знімки показують, що щонайменше три підозрілі кораблі покинули російську військово-морську базу в Калінінграді в ніч на 21 вересня.

Наголошують, що:

  • корабель підтримки субмарин "SS-750" має міні-підводний човен з грейферними ковшами,
  • буксири "SB-123" і "Александр Фролов" обладнані вантажними кранами.

Дорогою до місця злочину обидва буксири один раз надіслали дані про своє місцезнаходження вдень 21 вересня.

Три інші кораблі ВМФ росії могли супроводжувати операцію і забезпечувати військовий захист.

Міністерство оборони рф заявило, що корвет "Сообразительный" і фрегат "Ярослав Мудрий" супроводжували конвой кораблів з навчальною метою.

"Те, що саме міні-підводні човни могли розмістити вибухові заряди на трубопроводах, експерти підозрювали з самого початку. Якби підтвердилося, що "SS-750" був на місці злочину, то головним підозрюваним відтепер став би російський флот" – зазначає портал.

Зазначимо, що Швеція раніше запідозрила в інциденті диверсію, оскільки були виявлені залишки вибухівки. Однак досі незрозуміло, хто несе за це відповідальність.

Напередодні The Times повідомило, що військові кораблі Данії та Швеції у вересні 2022 року також проходили біля району в Балтійському морі, де незабаром стались вибухи на російських газогонах.

Раніше The New York Times опублікувало статтю з посиланням на джерела та дані розвідувальної спільноти.

Там нібито припускають, що за вибухом газопроводів "Північні потоки" в Балтійському морі могли стояти неурядові групи, до яких могли входити росіяни та українці.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна не причетна до вибухів, які сталися у вересні на гілках російських газопроводів "Північний потік". Український лідер запропонував проаналізувати, яким гравцям міг бути потрібен такий інформаційний вкид.

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: