fbpx
Сьогодні
16:04 21 Лют 2023

Укрзалізниця оголосила про старт "Залізної українізації": навіщо це рішення

Позбутися імперських та російських назв, позначок та зображень на будь-яких об'єктах залізничного транспорту вирішила АТ "Укрзалізниця", розпочавши програму "Залізна українізація".

Про це повідомляє пресслужба УЗ.

У чому проблема?

Українці під час війни все активніше бере участь у дерусифікації міст та населених пунктів та борються із залишками пам'яток комуністичних часів.

У столиці за пів року досягли значного прогресу і скоро планують завершимо процес декомунізації та дерусифікації.

"Настав час нарешті позбутися радянського та імперського минулого, яке понад 100 років просочувало українську залізницю, викинути на смітник історії все, що зв'язує нас та заважає розвиватися. Настав час повністю українізувати залізницю", — зазначив голова правління УЗ Олександр Камишін.

Яке рішення?

УЗ розпочала процес підготовки до повної українізації залізниці ще влітку 2022 року.

Зокрема, було вивчено всі можливі юридичні та технічні аспекти, опрацьовано величезну кількість інформації про об'єкти, які потребують українізації.

"На основі цих даних ми склали комплексну програму українізації, яка не просто змінює назви та знімає радянські символи чи російські назви, а фундаментально змінює українську залізницю", — додав Камишін.

Як це працює?

Комплексна програма розрахована на три роки – з 2023 по 2025 рр.

За цей час в декілька етапів планується українізувати все, що досі повʼязувало українську залізничну галузь з країною-агресором:

  • назви регіональних філій,
  • позначки кілометражу,
  • сигнальні позначки,
  • радянські барельєфи,
  • назви станцій тощо.

Нагадаємо, що АТ "Укрзалізниця" отримає 25 мільйонів доларів гранту від Світового банку та направить їх на на купівлю та будівництво фітингових (контейнерних) платформ.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: