fbpx
Сьогодні
16:13 16 Лют 2023

Перший в ЄС застосунок для оплати дорожніх зборів розробили українці: як працює це рішення

English version here

Українські розробники створили перший в ЄС застосунок, що дозволяє заздалегідь на платних дорогах сплатити дорожні збори.

Про це пише Рубрика.

У чому проблема?

"Проїхавши платною трасою і не купивши віньєтки, можна заплатити великий штраф, якщо зупинить поліція. Ситуацію погіршує незнання мови країни. Крім того, в Європі процес купівлі віньєтки не завжди є зручним та діджиталізованим. Додаток eTOLLs має на меті спростити цю процедуру", – пояснюють розробники.

Яке рішення?

За словами авторів застосунку, eTOLLs зроблений для українців, які вимушено виїхали за кордон або планують поїздку у Європу, а також для європейців, що планують відпочинок чи відрядження. Користуватися додатком можна на будь-якій території ЄС. Купувати віньєтки можна для платних доріг Чехії, Словаччини, Словенії, Румунії, Австрії, Болгарії та Угорщини. Згодом кількість країн розшириться.

Як це працює?

За допомогою програми eTOLLs можна оплачувати дорожні збори, оминати черги на оплату готівкою та проводити наперед платежі за проїзд платною трасою. Крім того, в застосунку зібрана вся необхідна інформація про тарифи. Вже в наступній ітерації можна буде зручно прокласти маршрут від пункту А до пункту Б. Рішення покаже платні ділянки траси та скільки це коштуватиме.

Придбати віньєтку дуже просто: достатньо ввести номер авто, перевірити інформацію, обрати країну подорожі, додати контактні дані, вибрати зручний метод сплати та власне купити віньєтку. Також у майбутньому у додатку буде передбачена соціальна складова. Поки що тривають перемовини з благодійними фондами. Можна буде добровільно перерахувати певну суму на пожертву для ЗСУ.

застосунок eTOLLs

Крім того, в разі потреби своєчасно приходить пуш-повідомлення про закінчення терміну дії попередньої віньєтки. Додаток безкоштовний, завантажити можна за цим посиланням.

Довідка

Над застосунком eTOLLs EU працювала українська команда – засновники сервісу для перевірки та оплати штрафів Штрафи UA. Розробка нової програми стартувала у червні 2022 року, офіційний запуск відбувся у лютому 2023 року.

Штрафи UA – сервіс, з якого почалася цифровізація штрафів в Україні. Національний сервіс перевірки штрафів для водіїв України, який допомагає контролювати процес перевірки та сплати штрафів за порушення правил дорожнього руху. За допомогою сервісу у 2022 році було сплачено штрафів на суму понад 67 млн грн. За весь час сервісу сплачено 223 млн грн. На сьогодні його скачали понад 2 млн користувачів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: