fbpx
Сьогодні
17:32 11 Лют 2023

Данілов наполягає, що деколонізація рф є єдиним запобіжником від її імперських зазіхань

Фото: Радіо Свобода

Розмову про демонтаж росії треба розпочинати якнайшвидше – деколонізація рф є єдиним запобіжником від її імперських зазіхань.

Про це написав у статті "Внутрішня деколонізація Росії – подія, невідворотність якої має прийняти світ" секретар Ради безпеки та оборони України Олексій Данілов.

"росія – це клаптеве колоніальне утворення, яке скріплене кривавими стежками геноцидів, репресій, масових вбивств і поневолення. Але штиків, на яких сидить кремль, меншає, а руйнівної енергії невдоволення росією більшає. Серйозна розмова про те, як здійснити безпечний демонтаж росії – на часі. Чим скоріше вона розпочнеться, тим швидше і безболісніше пройде весь процес", – зазначив секретар РНБО.

На його думку, саме розпад росії, зникнення її як цілісного суб'єкта історії і політики може стати запобіжником імперських і постімперських зазіхань рф і забезпечити неповторення в будь-який спосіб її спроб остаточно вирішити "українське питання".

Данілов наголосив, що росія – це не тільки проблема України, це проблема, яка розповзлась гангреною, загрожуючи цілому світу.

"росія з її автократичним режимом, ресурсною економікою і новофашистською ідеологією вкотре не змогла скласти цивілізаційний іспит, залишившись територією суцільного насильства і зла, загрозою Україні і світу. Гарантії безпеки – десуб'єктивізація росії як державного утворення, деколонізація територій, денуклеаризація і депутінізація населення", – зазначив він.

Після військової перемоги України, попереджає Данілов, необхідна внутрішня деколонізація самої росії. Це, на його думку, має бути комплексна, продумана робота, яка включатиме низку тематичних треків: опрацювання можливих сценаріїв внутрішньої деструкції рф; проведення консультацій та розробка планів з мінімізації ризиків неконтрольованого розповсюдження ядерної, біологічної, хімічної та іншої зброї масового ураження; розробка політичної стратегії взаємодії з новими політичними територіальними утвореннями; економічна модель взаємодії з урахуванням потенціалу та можливостей потенційних нових торговельних суб'єктів; налагодження контактів та підготовка керівних кадрів для національних та регіональних республік; розвиток мережі підтримки громадянського суспільства; створення та популяризація медіаресурсів для підтримки антиколоніальних рухів всередині рф; відпрацювання системи люстрації, розшуку та видачі українським та міжнародним правоохоронним структурам військових злочинців, державних зрадників і колаборантів; впровадження механізму відшкодування Україні з боку колишньої росії завданих війною збитків.

За його словами, Україна має привчати світ до думки, що росія не має зберегтися в тих межах і в тому стані, в якому вона зараз існує.

"По-справжньому масштабні ідеї, як правило, спочатку викликають недовіру і скепсис, критику з різних сторін, відторгнення і неприйняття; але поступово, якщо бути послідовними і наполегливими у просуванні власної позиції, етап емоційного відторгнення змінюється етапом раціонального аналізу, згодом – етапом прийняття як нової реальності, планування і реалізації", – вважає секретар РНБО.

Якщо заради безпеки людства необхідно створити прецедент, він має бути створений. Якщо потрібно знайти нові нестандартні підходи й інструменти, це буде зроблено, стверджує Данілов.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: