fbpx
Сьогодні
11:13 17 Січ 2023

Швидке завершення війни: 48% громадян дев’яти країн ЄС хочуть припинення агресії рф, навіть ціною втрат українських земель

English version here

Фото: ТСН

Мешканці країн Європейського Союзу розділилися у своєму баченні завершення війни росії проти України: німці та австрійці виступають за швидке завершення війни навіть ціною українських територіальних втрат, проте поляки, голландці та португальці проти цієї ідеї.

Такими є дані дослідження мережі Euroskopia в дев'яти країнах ЄС (Португалія, Австрія, Нідерланди, Польща, Іспанія, Франція, Німеччина, Італія та Греція).

Науковці розповіли, що загалом в усіх опитаних країнах ЄС 48% виступають за швидке завершення конфлікту. Навіть якщо Україні доведеться віддати частину своєї території росії, тоді як 32%, майже кожен третій європеєць, виступають проти такої жертви.

Зазначають, що у Нідерландах 48% громадян висловилися проти того, щоб Україна відмовлялася від територій заради швидкого завершення війни.

Так само думають 45% у Португалії та 42% у Польщі.

Проте соціологи повідомили, що понад 60% жителів Австрії та Німеччини хочуть, щоб війна закінчилася швидко. Результат цікавий тим, що німецький уряд є одним з тих, хто надав найбільшу військову допомогу Україні.

Швидке завершення війни ціною територіальних втрат підтримують також греки (54%), італійці (50%) та іспанці (50%).

На прикладі Іспанії видно, що виборці лівих партій правлячої коаліції найбільше виступають за якнайшвидше завершення війни, навіть якщо це означатиме територіальні поступки з боку України на користь рф.

Однак, існує більший консенсус щодо постачання зброї в Україну, що має підтримку 56% опитаних громадян дев'яти країн ЄС.

Сфера, в якій думки розділилися найменше – це увага до біженців.

29% європейців вважають, що Польща є країною, яка найбільше допомогла біженцям.

Дослідження проводилося у дев'яти великих країнах, що входять до Європейського Союзу, на вибірках, що складаються з 1 000 повнолітніх громадян (всього було проведено 9 000 інтерв'ю).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: