fbpx
Сьогодні
15:51 24 Гру 2022

Коли ж святкувати Різдво: у застосунку "Дія" запустили нове опитування

У новому опитуванні застосунку "Дія" українці можуть проголосувати за дату святкування Різдва: обрати 25 грудня чи 7 січня.

Про це інформує Рубрика, посилаючись на Фейсбук міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.

Користувачі "Дії" можуть дати відповідь на запитання щодо дати святкування Різдва, тобто обрати один із запропонованих варіантів відповідей:

  • 25 грудня (за Григоріанським календарем),
  • 7 січня (за Юліанським календарем),
  • в обидві дати,
  • не святкую Різдво.
Опитування, Різдво

Фото: Фейсбук/ Михайло Федоров

Провести таке опитування запропонував міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. У відеозверненні до громадян він пояснив, чому виникла така необхідність.

Очільник Міністерства культури зазначив, що останнім часом дедалі більше українців відзначають Різдво 25 грудня – за новим стилем. Саме так це робить більша частина світу.

Зазначимо, нещодавнє опитування соціологічної групи "Рейтинг" дійсно свідчить про те, що дедалі більше громадян почали підтримувати ідею перенесення святкування Різдва.

При цьому Церква продовжує жити за старим, Юліанським календарем, додає міністр.

"Склалася ситуація, коли у звичайному житті люди користуються новим стилем, а церква продовжує жити за старим. Проте останнім часом дедалі більше людей переходять на відзначення Різдва 25 грудня, а дехто взагалі святкує обидві дати, що дозволено у нас законом.

Ми вирішили провести опитування, якій даті святкування насправді віддаєте перевагу ви", підкреслив Ткаченко.

Щоб взяти участь в опитуванні:

  • зайти в "Дію";
  • натиснути "Послуги" та обрати "Опитування";
  • проголосувати за один із двох варіантів.

Міністр культури також зауважив, що для України дотримання Юліанського календаря є своєрідною "спадщиною російської імперії", яка відмовилась переходити на Григоріанський календар.

"Лише після падіння Російської імперії у 1918 році Українська народна республіка перейшла до Григоріанського календаря і у той самий час від Юліанського календаря відмовилися і більшовики.

Однак російська церква та українські церкви всупереч цьому приходу надалі користуються Юліанським календарем за традицією", – пояснює Ткаченко.

Він також додав, що загалом католики, греко-католики і православні святкують Різдво в один день – 25 грудня. Різниця лише в тому, за яким календарем вони рахують – Григоріанським (новий стиль) чи Юліанським (старий стиль).

Зазначимо, станом на 11:30 24 грудня більшість громадян – 59,5% – проголосували за відзначення Різдва за новим стилем – 25 грудня. За 7 січня віддали свій голос 24%.

Нагадаємо, у Православній Церкві України дозволили святкувати Різдво 25 грудня.

Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: