fbpx
Сьогодні
13:08 27 Лип 2022

Конгресвумен Спартц написала нового листа Байдену щодо Єрмака

English version here

Фото: Getty Images

Конгресвумен Вікторія Спартц надіслала президенту США Джо Байдену ще один лист

Про це, як пише ЄП, повідомляють на сайті конгресвумен.

У ньому вона наполягала звернути увагу на останні події в Україні, включно з додатковими занепокоєннями навколо голови адміністрації президента України Зеленського Андрія Єрмака.

Спартц також закликала адміністрацію Байдена створити спільну оперативну групу в Міністерстві оборони.

Група могла б реалізувати узгоджену стратегію належного нагляду за критичною інфраструктурою та впорядкування логістики летальної допомоги Україні.

Цей лист є продовженням листа конгресвумен до адміністрації Байдена від 8 липня.

У ньому вона просила адміністрацію поінформувати Конгрес про Андрія Єрмака, главу апарату президента України Зеленського.

"Відсутність призначення антикорупційного прокурора, занепокоєння, висловлені нашими військовими та оборонними підрядниками, а також деякими союзниками по НАТО, викликають занепокоєння щодо національної безпеки та вимагають належної уваги з боку адміністрації Байдена", написано у повідомленні на сайті Спартц.

У листі Спартц стверджує, що Єрмак гальмує призначення антикорупційного прокурора.

"В результаті тиску Київ нарешті визначив Олександра Клименка антикорупційним прокурором після того, як Олег Татаров, призначенець пана Єрмака, майже два роки зволікав із цим.

Хоча цей процес ще не завершений і потребує додаткових дій з боку генпрокурора. Нещодавно Київ також усунув Ірину Венедіктову з посади генпрокурора.

Схоже, пан Єрмак може спробувати призначити партійного прокурора через парламентську більшість Зеленського, що фактично може саботувати роботу пана Клименка", стверджує конгресвумен.

Вона закликала адміністрацію Байдена стежити за цими процесами.

Також Спартц застерегла Байдена у зв'язку з "зосередженням влади в руках Єрмака", вказуючи на кадрові зміни на ключових позиціях.

Іншим прикладом зловживання владою. За словами Спартц, є нещодавнє видання таємних наказів про позбавлення українського громадянства без належної процедури.

Крім того, як пише конгресвумен, одна з проблем була порушена ліцензованим оборонним підрядником США.

Він висловив стурбованість заступником міністра оборони України, призначеним Єрмаком у квітні, Денисом Шараповим.

"Відомо, що пан Шарапов є бізнес-партнером Андрія Єрмака, Бориса Єрмака (батька Андрія, який звільнився з ФСБ росії) і громадянина росії Рахаміма Емануїлова, який раніше мав зв'язки з Іраном і Афганістаном, а зараз – із владіміром путіним" наголошено у листі.

Нагадаємо, у резонансному інтерв'ю "Європейській правді" конгресвумен Вікторія Спартц наголосила на нібито перепонах у встановленні нагляду за американською військовою допомогою Україні.

Після цього США, ЄС і НАТО заявили, що не мають претензій до використання Україною західної зброї.

А Верховна Рада підтримала створення комісії для нагляду за постачанням західної зброї в Україну.

Міністр оборони Олексій Резніков за підсумками четвертого засідання Контактної групи з питань оборони України повідомив, що буде пришвидшено перехід на систему контролю над зброєю стандарту НАТО LOGFAS.

Читайте щоденну хроніку війни від "Рубрики" – всі поточні новини цієї доби оборони від російської агресії зібрані тут.

Рубрика:
Політика

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: