fbpx
Сьогодні
17:32 14 Лип 2022

У Генштабі вважають, що зараз немає необхідності збільшувати кількість жінок на військовому обліку

У Генеральному штабі напрацювали зміни до законодавства, згідно з якими анонсоване раніше взяття жінок на військовий облік з 1 жовтня цього року буде запроваджене не раніше, ніж через місяць після завершення особливого періоду в державі.

Про це під час брифінгу розповів заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексій Громов.

«На даний час практичні заходи загальної мобілізації, які ми проводимо в ході відсічі збройній агресії, засвідчили, що на військову службу до ЗСУ та інших військових формувань призвано близько 1% жінок від загальної кількості мобілізованих. Більшість жінок призначено на посади медичного персоналу, підрозділів зв'язку, морально-психологічного забезпечення, діловодів, бухгалтерів, кухарів. Таким чином, досвід свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої необхідності суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку, зважаючи на статистичні дані», – повідомив Громов.

Водночас, за його словами, ЗСУ мають потреби в спеціальностях та фахівцях в галузі медицини, радіотехніки, харчових технологій.

«Головне управління персоналу Генштабу опрацьовано ряд пропозицій щодо внесення змін в нормативно-правові акти держави. Так, насамперед до ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу», зокрема, щодо питань, що жінки, які мають відповідну спеціальність споріднену з військово-обліковою спеціальністю, беруться на військовий облік військовозобов'язаних, підкреслюю – за їхньою згодою. Окрім того, ініційовано внесення змін у наказ міністра оборони України за відповідним профілем. Крім того, зазначений наказ передбачає взяття з 1 жовтня на військовий облік жінок військовозобов'язаних, які мають відповідні спеціальності та професії», – пояснив Громов.

Водночас, за його словами, враховуючи велику кількість жінок-переміщених осіб, пропонується внести зміни в даний нормативний документ щодо дати початку взяття жінок на військовий облік.

"Пропонується визначити, що взяття жінок на військовий облік в Україні розпочнеться не раніше, ніж через місяць після завершення особливого періоду в державі. Відповідні документи відпрацьовані, надані на розгляд", – наголосив Громов, додавши, що про подальші рішення з цього питання Генштаб інформуватиме додатково.

Читайте щоденну хроніку війни від "Рубрики" – всі поточні новини цієї доби оборони від російської агресії зібрані тут.

Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: