У Харкові вперше відбувся показ опери “Попелюшка” у форматі нових технологій

У Харкові оперу Массне "Попелюшка" показали у новому форматі сучасних театральних технологій

Коментарі щодо події кореспонденту Укрінформу надали головні фахівці театру.

Прем'єря опери зібрала понад 1,5 тисячі глядачів у Харківському національному академічному театрі опери та балету імені Лисенка.

Як зазначив головний диригент театру, заслужений діяч мистецтв України Дмитро Мороз, постановка унікальна.

Фото: Ukrinform

Вона розрахована на 3 години та базується на інноваціях і експериментах. Хоча опера "Попелюшка" була створена 1895 року, для театрального світу її постановка вважається рідкістю.

Складні вимоги до режисури та вокалу. Їх сформулювали свого часу композитор Жуль Массне та лібретист Анрі Каен. Саме вони відновили популярну казку Шарля Перро.

Фото: Ukrinform

"Саме завдяки творчим контактам нам вдалося вперше в Україні отримати копії рукописних партитур великого композитора, що датуються 1896 роком за підписом самого Массне. Для нашого оркестру це велика честь – читати ноти самого Массне, наповнюючи їх віртуозною технікою", додав Морозов.

За словами керівника проєкту Ігоря Тулузова, режисерка Жанна Чепела зробила ставку на інтеграцію мультимедійних технологій: "У спектаклі поєднано таланти творчих фахівців та солістів, багатошарове управління театральним простором, і це вже нова естетика, театр майбутнього".

Фото: Ukrinform

"Так, нова реальність – це казка. Але ми зобов'язані як національний театр використати зараз усі свої ресурси, щоб і нові технічні можливості, і збережені традиції класичної музики гармонійно поєднувалися та формували імідж сучасної культурної європейської України", підкреслив генеральний директор та художній керівник театру, заслужений діяч мистецтв України Олег Оріщенко.

Як стало відомо, для опери «Попелюшка» за задумом сценографа, заслуженого артиста України Олександра Лапіна та художника з освітлення Світлани Змєєвої створено унікальні сценічні динамічні декорації та понад 200 авторських костюмів, що завдяки підсвітці "грають" кольором та світлом в унісон музиці.

Свіжі дописи

  • Новини

У 2024 році світові викиди CO2 зростуть до рекордного рівня, – звіт

Як йдеться у новому звіті Global Carbon Budget, опублікованому на кліматичному саміті COP29 ООН в… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

В переліку – українські Урич та Ворохта: в ООН визначили “Найкращі туристичні села”

До переліку "Найкращі туристичні села" Всесвітньої туристичної організації ООН (The Best Tourism Villages) потрапили селища… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

В Україні страховики визначили аеропорт, який можна відкрити першим

У наступному році Україна може знову відкрити перший аеропорт у Львові та відновити авіасполучення, призупинене… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Кабмін замінив керівників Держспецзв’язку та Укртрансбезпеки

Кабінет Міністрів звільнив голову Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації Юрія Мироненка і призначив… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Переосмислення міського простору: театр “Нафта” створив виставу-аудіосеріал в Харківському метро

Команда незалежного театру "Нафта" давно планувала створення вистави у форматі аудіо прогулянки. Глядачі в навушниках… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Кабмін змінив умови для бронювання від мобілізації: що відомо

Уряд змінив умови, за яких підприємства можуть бронювати працівників від мобілізації. А з 1 грудня… Читати більше

Friday November 15th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.