Кулеба заявив, що від ЄС чекає більш конкретних дій щодо санкцій проти РФ
Глава МЗС Дмитро Кулеба закликав ЄС надати більше конкретики щодо санкцій у разі військової ескалації з боку РФ
Про це, як повідомляє "Європейська правда", він сказав під час брифінгу для іноземних журналістів.
Як наголосив міністр, найкраще, що ЄС і його держави-члени можуть зробити зараз це три речі:
"Перше – залишайтеся твердими і єдиними у неприйнятті російських ультиматумів і вимог".
"Друге – фіналізуйте перелік санкцій, які ви готові накласти у разі військової ескалації з боку Росії і зробіть його доступним для росіян, щоб вони побачили, що чекає на них.
Бо досі ми чули дискусії про серйозність санкцій, але час переходити до конкретики, в іншому випадку Росія може подумати, що все це блеф".
Третім елементом, за словами міністра, є допомога Україні у зміцненні її оборони, зокрема, у сфері кібербезпеки.
"Кожна країна сама може обрати найбільш прийнятний для себе шлях допомоги Україні. Хтось може надавати зброю, інші можуть зосередитися на амуніції, але найважливіше те, що кожен демонструє політичну волю зміцнювати захист України", зазначив міністр.
США розробили пакет санкцій проти російської еліти на випадок вторгнення Росії в Україну
Зеленський провів зустріч з віцепрезидентом Європейської комісії: про що говорили
Росія направила до Білорусі балістичні ракети та 5 тисяч військових, — постпред США
Довідка.
Як писала Рубрика, що цього тижня Єврокомісія завершить роботу над пакетом потужних потенційних санкцій проти Російської Федерації.
"Пакети санкцій (проти РФ – ред.) розробляються. Вони будуть великими, серйозними, масштабними. Вони будуть торкатися як персоналій, так і економічних, торгівельних та фінансових моментів", заявив Домбровскіс.
Як відзначив виконавчий віцепрезидент Єврокомісії, наразі він не має можливості розкрити усі подробиці пакету санкцій, однак зауважив, що обмеження будуть масштабними.
Офіційно у Єврокомісії не повідомляли жодних деталей потенційних санкцій.
Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель зазначив, що "частиною стримування є не давати інформацію", однак запевнив, що їх застосують "у належний момент".
Джерела європейських ЗМІ при цьому повідомляли, що країни ЄС продовжують розходитися в думках щодо того, як реагувати на різні сценарії, та обговорюють, які дії РФ вважатимуться вторгненням.